555 choinek w jednym domu. Małżeństwo z Niemiec ustanowiło niezwykły rekord

555 choinek w jednym domu. Małżeństwo z Niemiec ustanowiło niezwykły rekord
W domu państwa Jerominów znajduje się aż 555 choinek (fot. Canva / Twitter.com)
wiadomosci.gazeta.pl / tk

W domu Susanne i Thomasa Jerominów, małżeństwa z Rinteln w Dolnej Saksonii, znajduje się aż 555 choinek. Małżonkowie ustanowili tym samym rekord świata w tej kategorii. Małżeństwo nie zamierza na tym poprzestać i planuje umieścić w swoim domu jeszcze więcej choinek.

555 choinek w jednym domu

Rekord świata małżeństwa Jerominów został zweryfikowany przez sędziów z Niemieckiego Instytutu Rekordów (Rekord-Institut für Deutschland). Poinformowali oni, że w domu o powierzchni około 180 metrów kwadratowych rozmieszczono łącznie 555 drzewek świątecznych. Małżeństwu wręczono certyfikat potwierdzający zdobycie rekordu.

Na zdjęciach z domu państwa Jerominów widać, że choinki ozdabiają nie tylko salon, ale także sypialnie, korytarze, schody, a nawet toalety. Jerominowie przebili rekord z przed dwóch lat, kiedy to udekorowali swój dom 444 choinkami. Nie mają jednak zamiaru na tym zakończyć.

- Myślę, że [choinek] będzie więcej, chociaż moja żona się sprzeciwia - żartował Thomas Jeromin w wywiadzie dla stacji CBC i dodał: „Myślę, że wciąż możemy dobić do 600”.

Taka ilość drzewek mogłaby być irytująca dla ludzi, których denerwują opadające igły. Małżeństwo Jerominów rozwiązało jednak ten problem i zdecydowało się na same sztuczne choinki. Zaczynają je wyciągać już w czerwcu. - Święta trwają dla mnie cały rok – śmiał się Thomas Jeromin w rozmowie z niemiecką stacją NDR.

Nie tylko liczba drzewek robi wrażenie, ale także ilość ozdób, którymi je przyozdobili. Małżeństwo szacuje, że łącznie użyło ponad 108 tys. bombek w różnych kolorach i kształtach, a także ponad 42,5 tys. lampek. Są też choinki tematyczne np. związane z piłką nożną lub "Gwiezdnymi wojnami".

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Kowalski

Niezwykłe karty na wyjątkowy dzień!

Czas Bożego Narodzenia wprowadza nas w tajemnicę wielkiej miłości Boga do człowieka. W lichej stajence rodzi się Zbawiciel. W tych wyjątkowych dniach, gdy przeżywamy cud przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię,...

Skomentuj artykuł

555 choinek w jednym domu. Małżeństwo z Niemiec ustanowiło niezwykły rekord
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.