6-latka zachwyciła świat, grając Chopina na lotniskowym fortepianie

6-latka zachwyciła świat, grając Chopina na lotniskowym fortepianie
fot. Martina Meola / YouTube
Dobre wiadomości / Classic FM / pk

Dziewczynka spontanicznie usiadła przy fortepianie i zaczęła grać. Jej występ został umieszczony w sieci, wzbudzając zachwyt. To jednak nie koniec historii utalentowanej 6-latki.

Loty samolotem bywają stresujące. Pomijając napięcie związane z lataniem, równie niepokojąca może być przesiadka w ogromnym porcie lotniczym lub oczekiwanie na lot. Właśnie z myślą o takich osobach projektanci lotnisk zadbali o to, by w poczekalniach ustawione były fortepiany. Chociaż może zagrać na nich każdy, tylko występy nielicznych wybudzają zachwyt.

Martina Meola w wieku zaledwie sześciu lat zagrała utwór Chopina na lotnisku w Bergamo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dziewczynka zrobiła to naprawdę fenomenalnie, a jej występ zachwycił świat.

DEON.PL POLECA

Kim jest Martina Meola?

Jak informuje portal Dobre Wiadomości, Martina Meola pochodzi z Mołdawii i ma włoskie korzenie. Swoją pierwszą lekcję gry na fortepianie odbyła w wieku 4 lat. Gdy miała 6 lat, zagrała na lotnisku utwór Chopina.

To jednak nie koniec historii Martiny. Jak podaje portal Classic FM, wiosną 2022 roku dziewczynka dostała się do finału rumuńskiej edycji Mam Talent, w której zagrała z zasłoniętymi oczami. W czasie jej występu został wciśnięty "Golden Buzzer".

Kilkulatka została następnie przyjęta do Konwersatorium Mediolańskiego, które ze względu na jej wiek i potencjał muzyczny, zrobiło wyjątek w swoim regulaminie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

6-latka zachwyciła świat, grając Chopina na lotniskowym fortepianie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.