"Będę Cię wielbił". Posłuchaj pięknego wykonania Psalmu 30

"Będę Cię wielbił". Posłuchaj pięknego wykonania Psalmu 30
fot. Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie / YouTube
Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie / YouTube / pk

Psalm 30 to piękna modlitwa, w której psalmista dziękuje Bogu za ocalenie. Wysłuchaj poruszającego wykonania Psalmu 30 w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego. Autorem muzyki jest krakowski kompozytor Mariusz Kramarz.

Psalm 30 w wykonaniu Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie został nagrany w krużgankach miechowskiej świątyni. Nie zabrakło również pięknych kadrów wnętrza kościoła.

DEON.PL POLECA
Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie

Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie powstał w 1993 roku. Dokonało się to przez włączenie głosów żeńskich do istniejącego od wielu lat chóru męskiego. Takie działanie wzbogaciło brzmienie chóru i stworzyło nowe możliwości stylistyczne i wykonawcze, a także poszerzyło repertuar zespołu.

Chór koncertuje głównie a cappella, ale także śpiewa z akompaniamentem organów czy kwartetu smyczkowego. Zespół od początku swojej działalności regularnie dba o oprawę muzyczną niedzielnych, świątecznych i uroczystych mszy w miechowskiej Bazylice. Chętnie śpiewa w kościołach okolicznych parafii, a także na terenie diecezji, całego województwa czy kraju. W ciągu wielu, niemal trzydziestu, lat swej działalności chór zdobył sobie uznanie i sympatię mieszkańców nie tylko Miechowa. Stał się prawdziwym ambasadorem miasta promującym w wielu miejscach Polski Miechów i jego niepowtarzalną Bazylikę Grobu Bożego.

Chór regularnie koncertuje w rodzimym Miechowie, wykonując repertuar sakralny: maryjny, kolędowy, pasyjny, a także patriotyczny czy rozrywkowy. Wielokrotnie brał udział w liturgiach Mszy świętych transmitowanych z Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie przez radio i telewizję. Działalność chóru wypełnia także udział w licznych konkursach chóralnych, na których zdobywa znaczące nagrody.

Dyrygentem chóru od września 2019 roku jest Alicja Gaweł-Kramarz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Czy musimy spowiadać się przed księdzem?
Co zrobić, gdy spowiednik nas nie zrozumie lub zrani?
Jak radzić sobie ze zniechęceniem?
W jaki sposób kształtować sumienie?
Czym różni się słabość od grzechu?

Skomentuj artykuł

"Będę Cię wielbił". Posłuchaj pięknego wykonania Psalmu 30
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.