Posłuchaj pięknego utworu na cześć Maryi

Posłuchaj pięknego utworu na cześć Maryi
fot. Fundacja inCanto / YouTube
Fundacja inCanto / YouTube

To nie tylko słowa i dźwięki. Utwór, który za chwilę usłyszycie to przede wszystkim głęboka i poruszająca modlitwa do Matki Bożej.

"Ave Maria" to jeden z utworów skomponowanych przez Mariusza Kramarza w ramach cyklu "Pocieszycielka strapionych". Jak czytamy na stronie Fundacji inCanto, utwory te czerpią z bogatej tradycji Kościoła. "Wśród nich znajdziemy m.in. znane od wieków modlitwy: Ave Maria (Zdrowaś Mario), Sub Tuum Praesidium (Pod Twoją obronę), hymny: Ave Maris Stella (Witaj, Gwiazdo Morza), Alma Redemptoris Mater (Matko Odkupiciela) i antyfony: Ave Regina Caelorum (Witaj, Niebios Królowo), Regina Caeli (Królowo Nieba, wesel się), Salve Regina (Witaj, Królowo), a także kantyk Magnificat. Istotnym elementem projektu jest pełny cykl mszalny Missa de Beata Maria Virgine Consolatrix Afflictorum, a całość wieńczy Litania Loretańska. Uzupełnieniem maryjnych rozważań są Suplikacje często śpiewane w polskich kościołach od początku pandemii, a które swoim błagalnym charakterem doskonale wpasowują się w treść pozostałych utworów".

DEON.PL POLECAUtwór "Ave Maria" wykonał Cracow Baroque Consort. Posłuchajcie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Posłuchaj pięknego utworu na cześć Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.