Britney Spears zadeklarowała się jako katoliczka

Britney Spears zadeklarowała się jako katoliczka
Britney Spears. Zdj.: Roig61/depositphotos.com

Amerykańska gwiazda muzyki pop Britney Spears ogłosiła na swoim Instagramie 5 sierpnia, że jest katoliczką i uczestniczy we Mszy świętej – podaje portal National Catholic Register.

W czwartkowym poście 39-letnia Spears, udostępniła dwa filmy. Na jednym z nich widać ją pozującą w dżinsowych szortach i swetrze. Na drugim widać ją wirującą w niebieskiej sukience w kwiaty. W podpisie napisała: "Pssss co do następnego filmiku ... właśnie wróciłam ze Mszy ... jestem teraz katoliczką ... módlmy się !!!”.

Spears, pochodząca z McComb w stanie Mississippi, została wychowana w duchu baptystycznym. Po raz pierwszy zyskała sławę jako dziecko w telewizyjnym show Star Search. Swój debiutancki album „...Baby One More Time” wydała w styczniu 1999 roku w wieku 17 lat. Chociaż niektórzy byli zaskoczeni nagłą deklaracją Spears już wcześnie wyrażała swoje przywiązanie do wiary w postach na Instagramie. Spears wielokrotnie zamieszczała modlitwy, w tym modlitwę "Zdrowaś Mario", i często wypowiadała się na temat swojego życia modlitewnego. Jak zauważa National Catholic Register chociaż artystka została wychowana jako baptystka, a obecnie deklaruje się jako katoliczka, nie jest pewne, czy wcześniej została ochrzczona i nie jest jasne, czy otrzymała jakiekolwiek inne sakramenty.

Po publicznym załamaniu w 2007 roku, Spears znajduje się pod opieką kuratora, ale w tym roku zażądała, aby jej ojciec, Jamie Spears, został usunięty z tej funkcji. Matka Spears Lynne Spears, siostra Jamie Lynn oraz siostrzenice Maddie Aldridge i Ivey Joan Watson są praktykującymi katoliczkami, przy czym Jamie Lynn dołączyła do Kościoła całkiem niedawno.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Britney Spears zadeklarowała się jako katoliczka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.