Dlaczego Dawid Kubacki wykonuje znak krzyża przed każdym skokiem? Zawodnik sam odpowiada

Dlaczego Dawid Kubacki wykonuje znak krzyża przed każdym skokiem? Zawodnik sam odpowiada
Dawid Kubacki odpowiedział na pytanie, dlaczego przed każdym skokiem wykonuje znak krzyża (fot. tvnpl / YouTube.com)
stacja7.pl / tk

Dawid Kubacki wyróżnia się spośród innych skoczków narciarskich nie tylko swoim talentem i osiągnięciami, lecz także tym, że przed każdym swoim skokiem wykonuje znak krzyża. Dlaczego to robi?

Dlaczego Dawid Kubacki wykonuje znak krzyża przed każdym skokiem?

- Wiara w moim życiu jest bardzo ważna. Żegnam się przed skokiem, bo to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję – przyznał sportowiec przed kilkoma laty w rozmowie z Onet Sport.

- Wydaje mi się, że ten znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem. Dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie. Tak, jakbym miał przy sobie psychologa – dodał Dawid Kubacki.

Polski skoczek zaznaczył także, że "wsparcie z góry pomaga mu podejść do pewnych rzeczy ze spokojem". - Dlatego jest to może trochę taki środek psychologiczny. U mnie to się sprawdza. Identyfikuję się z tym i nie jest to dla mnie wstydliwy temat. Nie uważam, żebym musiał się ograniczać albo tłumaczyć, dlaczego to robię – wyznał Kubacki.

DEON.PL POLECA

Źródło: stacja7.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
o. Michał Legan OSPPE

Nic tak nie stawia na nogi jak poranne espresso. Zastrzyku energii potrzebuje jednak nie tylko nasze ciało, ale także dusza. By pobudzić serce i pozytywnie ukierunkować cały dzień, warto rozpocząć go z dobrym słowem –...

Skomentuj artykuł

Dlaczego Dawid Kubacki wykonuje znak krzyża przed każdym skokiem? Zawodnik sam odpowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.