Dlaczego za te same grzechy u różnych księży są różne pokuty? [WIDEO]
"Może się zdarzyć tak, że pójdziesz do dwóch różnych spowiedników, powiesz to samo, a za pokutę dostaniesz coś zupełnie innego". O tym, dlaczego tak się dzieje, mówi Paweł Kowalski SJ.
"To nie jest tak, że jest jakiś taryfikator, książka kar i nagród (…). Ja zawsze staram się działać tak, żeby pokuta, którą zadaję, pomogła człowiekowi wrócić do Pana Boga, pomogła mu w modlitwie" – mówi jezuita.
Zobacz drugi odcinek "tiktokowego" cyklu o spowiedzi i przekonaj się, dlaczego za te same grzechy u różnych księży możesz dostać różne pokuty. Cykl powstał w ramach przygotowania do jezuickiego wyzwania "i9".
Pierwszy odcinek: "Pan Bóg nie męczy się przebaczaniem". Ksiądz na TikToku mówi o spowiedzi
Co to jest "i9"?
Jezuici wraz ze studentami inicjują projekt o zagadkowej nazwie "i9", gdzie "i" oznacza pierwszą literę imienia Ignacy a cyfra 9 - dziewięć dni, czyli czas, jaki młodzi ludzie z Duszpasterstw Akademickich dają sobie na nawrócenie. Inspirowani nawróceniem Ignacego Loyoli będą czytali i rozważali, skupiając się na zagadnieniu spowiedzi oraz jej roli w życiu.
Zapraszamy wszystkich młodych do podjęcia tego wyzwania.
Organizatorzy będą cyklicznie, za każdym razem, przez 9 dni, proponowali na stronie WYZWANIEi9.pl rozważania i ćwiczenia, nawiązujące do nawrócenia oraz do sakramentu pojednania i pokuty. Start 12 maja.
Na koniec programu w jezuickich ośrodkach duszpasterstwa akademickiego będzie organizowana "Spowiedź do oporu", czyli nocny dyżur spowiedniczy duszpasterzy.
Zapisy są prowadzone na stronie internetowej wyzwaniei9.pl.
W związku z rozpoczynającym się 20 maja 2021 Jubileuszowym Rokiem Ignacjańskim, wyzwanie będzie ponawiane raz w miesiącu aż do końca obchodów jubileuszowych, dnia 31 lipca 2022 roku.
Skomentuj artykuł