"Pan Bóg nie męczy się przebaczaniem". Ksiądz na TikToku mówi o spowiedzi [WIDEO]

"Pan Bóg nie męczy się przebaczaniem". Ksiądz na TikToku mówi o spowiedzi [WIDEO]
Fot. YouTube
Paweł Kowalski SJ / TikTok / YouTube / pk

"Czy istnieje coś takiego jak spowiedź on-line?", "Skąd wzięła się spowiedź «do ucha»?", "Co dzieje się z księdzem, który zdradził tajemnicę spowiedzi?" - to tylko niektóre z pytań internautów, na jakie odpowiada Paweł Kowalski SJ.

Paweł Kowalski SJ, w ramach przygotowania do akcji "i9" podjął wyzwanie przeprowadzenia 7 rozmów poświęconych sakramentowi spowiedzi. Odbywają się one codziennie od 3 do 10 kwietnia o godzinie 22:00 na TikToku. Każdego dnia Paweł prowadzi konwersację z innym rozmówcą i odpowiada na pytania internautów. Z powodów problemów technicznych pierwszy odcinek poświęcony był tylko odpowiadaniu na zadane pytania, których ilość szybko przekroczyła możliwości zakonnika.

DEON.PL POLECA
TikTok to stosunkowo nowe medium społecznościowe, z którego korzystają głownie ludzie młodzi. Jak się za chwilę okaże, zainteresowanie tematyką spowiedzi jest wśród nastolatków ogromne.

Co to jest "i9"?

Jezuici wraz ze studentami inicjują projekt o zagadkowej nazwie "i9", gdzie "i" oznacza pierwszą literę imienia Ignacy a cyfra 9 - dziewięć dni, czyli czas, jaki młodzi ludzie z Duszpasterstw Akademickich dają sobie na nawrócenie. Inspirowani nawróceniem Ignacego Loyoli będą czytali i rozważali, skupiając się na zagadnieniu spowiedzi oraz jej roli w życiu.

Zapraszamy wszystkich młodych do podjęcia tego wyzwania.

Organizatorzy będą cyklicznie, za każdym razem, przez 9 dni, proponowali na stronie WYZWANIEi9.pl rozważania i ćwiczenia, nawiązujące do nawrócenia oraz do sakramentu pojednania i pokuty. Start 12 maja.

 

Na koniec programu w jezuickich ośrodkach duszpasterstwa akademickiego będzie organizowana "Spowiedź do oporu", czyli nocny dyżur spowiedniczy duszpasterzy.

Zapisy są prowadzone na stronie internetowej wyzwaniei9.pl.

W związku z rozpoczynającym się 20 maja 2021 Jubileuszowym Rokiem Ignacjańskim, wyzwanie będzie ponawiane raz w miesiącu aż do końca obchodów jubileuszowych, dnia 31 lipca 2022 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Pan Bóg nie męczy się przebaczaniem". Ksiądz na TikToku mówi o spowiedzi [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.