Wytrzeźwiej, zanim siądziesz za kółkiem

Wytrzeźwiej, zanim siądziesz za kółkiem
(fot. Kanał użytkownika ZabawnyGosciu / youtube.com)
youtube.com / pk / kw

Uwaga, to drastyczny materiał. Policja opublikowała film z potrącenia 12-latka na przejściu dla pieszych. Zobaczcie, do czego prowadzi brawurowa jazda.

Do wypadku doszło w piątek 13 maja, kilka minut po godzinie, u zbiegu ulic Ogólnej z Broniewskiego w Elblągu. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych, w warunkach dobrej widoczności. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Na filmie widać jak kierowca citroena zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych i przepuszcza chłopca, który porusza się na hulajnodze. Z prawej strony, ze znaczną szybkością nadjeżdża Audi A4, które potrąca dziecko.

30-letni kierowca auta był trzeźwy. Jednak policjanci ustalili, że na swoim koncie miał liczne wykroczenia drogowe, czego dowodem są 22 aktywne punkty karne (głównie za przekroczenie prędkości, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej i niestosowanie się do sygnalizacji). Mężczyzna prawo jazdy miał od 2004 r. a już w 2009 r. je stracił za przewinienia na drodze.

*  *  *

Aby się przekonać jak tragiczne skutki niesie z sobą prowadzenie samochodu po pijaku, wystarczy obejrzeć wiadomości. W Rosji, gdzie problem alkoholizmu jest ogromny, powstała kampania mająca zniechęcać kierowców do wsiadania za kółko po spożyciu.

Co ciekawe, na filmie nie zobaczymy wcale zdruzgotanych samochodów i pokiereszowanych ciał, ale... sprawdźcie sami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wytrzeźwiej, zanim siądziesz za kółkiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.