„Dzięki muzyce znowu widzę”. Niewidoma nastolatka w brytyjskim talent show

„Dzięki muzyce znowu widzę”. Niewidoma nastolatka w brytyjskim talent show
dm

Brak wzroku nie przeszkodził utalentowanej Sirine wystąpić w popularnym „Britain’s Got Talent”. - Dzięki muzyce znowu widzę - mówi. 14-latka oszołomiła jury swoim występem.

Sirine Jahangir urodziła się w Londynie, ma pakistańskie pochodzenie. Śpiewa i komponuje odkąd była małą dziewczynką. Straciła wzrok w jednym oku zanim skończyła 5 lat. Przed 10. urodzinami była już całkowicie niewidoma. Sirine cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę i niestety przywrócenie jej wzroku nie jest możliwe.

Mówi, że używa swojego daru „nie jako sposobu na ucieczkę, ale jako sposobu na życie”.

DEON.PL POLECA

Kiedy straciła wzrok, śpiewanie stało się jej pasją, dzięki której przetrwała trudne chwile. Dzięki niej znalazła się również na scenie programu „Britain’s Got Talent”. Miała wtedy 14 lat. Przed przesłuchaniem występowała tylko na szkolnych pokazach.

- Właśnie tym żyję, a to moja muzyka. Dzięki niej widzę - powiedziała, opowiadając o swojej pasji.

I dodała: - Nie mogę nawet powiedzieć, że to spełnienie marzeń, ponieważ w żadnym momencie nawet o tym nie marzyłam… Nigdy nie myślałam, że to będzie możliwe w moim życiu.

Podczas przesłuchania zaśpiewała „Salvation” grając na pianinie i tym samym, wzruszyła publiczność i jury. Sirine Jahangir dotarła do półfinału 14. serii brytyjskiego programu. W swoim występie półfinałowym wykonała „Carry You” Ruelle, ponownie grając na pianinie.

- Twój głos dosłownie przeniósł mnie gdzie indziej - powiedział jeden z jurorów.  

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

„Dzięki muzyce znowu widzę”. Niewidoma nastolatka w brytyjskim talent show
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.