Ekologia na topie. Polacy oszczędzają energię

Ekologia na topie. Polacy oszczędzają energię
(fot. shutterstock.com)
Puls Biznesu / PAP / pk

Polacy oszczędzają energię - gaszą światło, kupują energooszczędne żarówki i urządzenia. Coraz popularniejsza jest fotowoltaika - pisze "Puls Biznesu".

Aż 73 proc. z nas ogranicza zużycie wody, 57 proc. - gdy ma taką możliwość - zamiast auta wybiera komunikację miejską lub rower, 67 proc. gasi światło wychodząc z pomieszczenia, 52 proc. stosuje energooszczędne żarówki, 42 proc. uszczelnia okna, 40 proc. kupuje energooszczędne pralki lub lodówki - wynika z badania dla Ministerstwa Środowiska.

Ekologiczne trendy wchodzą też do budownictwa - i to nie tylko jednorodzinnego, ale także wielorodzinnego. Najpopularniejsze są instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym można wytwarzać prąd z energii słonecznej.

Rosnąca popularność rozwiązań ekologicznych wśród Polaków sprawia, że interesuje się nimi coraz więcej deweloperów. Wg ekspertów takie instalacje w budynkach mogą być atutem takich firm, ale tylko pod warunkiem, że nie wpłynie to znacząco na cenę nieruchomości.

Potwierdza to też badanie dla MŚ, z którego wynika, że troska o środowisko przegrywa z rachunkiem ekonomicznym. Większość Polaków nie jest w stanie zapłacić więcej za ekologiczne rozwiązania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ekologia na topie. Polacy oszczędzają energię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.