Festiwal Teatrów Tańca "Cztery pory roku"

Festiwal Teatrów Tańca "Cztery pory roku"
W sierpniu Poznań stanie się prawdziwą europejską stolicą tańca (źr. zdj. culture.pl)
culture.pl / ns

Festiwal towarzyszyć będzie 18. Międzynarodowym Warsztatom Tańca Współczesnego.

W sierpniu (20.08.2011 - 27.08.2011) Poznań stanie się prawdziwą europejską stolicą tańca. Dla miłośników tej sztuki przygotowano Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, gdzie będzie można poznać aż 52 techniki i style tańca, które będą prowadzone przez 44 pedagogów z całego świata.

Dancing Poznań to także 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, na którym wystąpią takie zespoły jak: Compagnie Jant-Bi z Senegalu, Maria Kong Dancers Company z Izraela czy Association Pedro Pauwels z Francji.

Od 1973 roku Polski Teatr Tańca realizuje swoją misję polegającą na promocji sztuki tańca i upowszechnianiu kultury baletowej w kraju i za granicą. Poszerzając swoją działalność o pierwiastek edukacyjno-warsztatowy, Polski Teatr Tańca jest od 1994 roku organizatorem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego oraz - od 2004 roku - Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca.

Festiwal, organizowany od 7 lat w sierpniu, jest częścią wielkiego święta tańca, sygnowanego wspólną nazwą "Dancing Poznań". W tym roku będzie to ponad 20 spektakli na 3 scenach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Festiwal Teatrów Tańca "Cztery pory roku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.