Film na weekend: "Powrót do przyszłości". O tym, że lepiej nie panować nad czasem

Film na weekend: "Powrót do przyszłości". O tym, że lepiej nie panować nad czasem
Fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora

"Powrót do przyszłości" to klasyka kina, która jest tak dobra, że nie da się jej ulepszyć ani zdublować. Zrealizowana z rozmachem i dbałością o najmniejszy szczegół filmowa trylogia to nasza filmowa propozycja na sylwestrowy weekend.

Tytuł: Powrót do przyszłości / Back to the Future
Reżyseria: Robert Zemeckis
Scenariusz: Bob Gale, Robert Zemeckis
Gatunek: Przygodowy, Komedia, Sci-Fi
Produkcja: USA
Lata produkcji: 1985, 1989, 1990
Główne role: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover
Ocena na Filmweb: 7,4

Nie ma lepszej propozycji na filmowo-sylwestrowy wieczór niż obejrzenie z rodziną lub przyjaciółmi "Powrotu do przyszłości". Ta zabawna komedia i kultowa produkcja Roberta Zemeckisa to świetna zabawa, doskonały humor, mistrzowska gra aktorska i wciągająca fabuła - w sam raz na pożegnanie starego i powitanie nowego roku.

Opis dystrybutora: Jest rok 1985 – ale nie na długo. Wszystko dlatego, że Marty McFly niebawem zostanie wystrzelony w przeszłość, do roku 1955, za sprawą napędzanego plutonem „wehikułu czasu” DeLorean, którego twórcą jest nieco ekscentryczny geniusz - Doktor Emmet Brown (Christopher Lloyd). W przeszłości sprawy komplikują się, ponieważ aby wrócić do przyszłości Marty musi dopilnować, żeby jego obecnie nastoletni rodzice na pewno się poznali i zakochali w sobie. Jeśli mu się nie uda dojdzie do druzgocącej w skutkach reakcji łańcuchowej, która zachwieje dotychczasowym porządkiem i spowoduje, że przyszłość Marty’ego wyparuje, a on sam zostanie uwięziony w przeszłości na zawsze. Ostatnią nadzieją Marty’ego jest zmiana biegu historii zanim upłynie ostatni termin powrotu do przyszłości!

"Powrót do przyszłości" składa się z trzech wciągających części, a akcja każdej z nich rozgrywa się w innej epoce. Podczas gdy część pierwsza to komedia w klimacie lat pięćdziesiątych, część druga zabiera nas w futurystyczną krainę latających samochodów. Część trzecia to z kolei niemal klasyczny western. Filmowy maraton z "Powrotem do przyszłości" jest niemal doskonałą propozycją na sylwestrowy wieczór. Świetna zabawa gwarantowana!

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTVNetflix lub Disney+.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Powrót do przyszłości". O tym, że lepiej nie panować nad czasem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.