Film na weekend: "Uśpieni"

Film na weekend: "Uśpieni"
Fot. Materiały dystrybutora / fragment plakatu

Czterech chłopców trafia do poprawczaka, w którym brutalni strażnicy terroryzują i wykorzystują wychowanków. Po latach ofiary upominają się o sprawiedliwość. "Uśpieni" to poruszająca historia o przyjaźni, zranieniu i wsparciu, które ujawnia się w najmniej oczekiwanym momencie.

Tytuł: Uśpieni / Sleepers
Reżyseria: Barry Levinson
Scenariusz: Barry Levinson
Muzyka: John Williams
Gatunek: Thriller, Dramat
Produkcja: USA
Rok produkcji: 1996
Główne role: Jason Patric, Brad Pitt, Robert De Niro, Dustin Hoffman, Kevin Bacon

"Uśpieni" to poruszająca ale i brutalna opowieść, w której nie brakuje bezwzględności i kłamstwa. Obok pojawia się jednak nadzieja i wsparcie, tak ważne w procesie radzenia sobie z traumą. W filmie na uwagę zasługuje ojcowska postawa księdza Bubby’iego, który za wszelką cenę stara się pomóc bohaterom i traktuje ich jak własnych synów. Ze względu na brutalne sceny, zdecydowanie odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

Opis dystrybutora: Znakomita opowieść filmowa z doborową obsadą aktorską. Film opowiada historię grupy chłopców, którzy w dzieciństwie trafiają do poprawczaka i są terroryzowani przez opiekunów. Po wielu latach młodzi ludzie postanawiają się zemścić.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Redaktor DEON.pl, dziennikarz, bloger, podróżnik i obserwator świata. Interesuje się turystyką kolejową i przyrodniczą. Lubi chodzić po górach i nurkować. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Uśpieni"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.