5 filmowych propozycji na Walentynki

5 filmowych propozycji na Walentynki
(fot. shutterstock.com)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Szukasz inspiracji na walentynkowy wieczór z drugą połową? Świetnym pomysłem będzie wspólny seans filmowy. Tym bardziej, że mamy dla was kilka propozycji. Naprawdę ciekawych. Po obejrzeniu tych filmów zakochacie się na nowo.

1. "Imagine"

Reżyseria: Andrzej Jakimowski
Scenariusz: Andrzej Jakimowski
Muzyka: Tomasz Gąssowski
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska, Francja, Portugalia, Wielka Brytania
Rok produkcji: 2012
Główne role: Jack O’Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Takamasa Ishihara

DEON.PL POLECA

"Imagine" to wzruszająca historia Iana (Edward Hogg), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana Ewa przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności... (Opis dystrybutora)

2. "Spacer w chmurach"

Tytuł oryginału: "A Walk in the Clouds"

Reżyseria: Alfonso Arau
Scenariusz: Robert Mark Kamen, Mark Miller, Harvey Weitzman
Muzyka: Maurice Jarre
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Stany Zjednoczone, Meksyk
Rok produkcji: 1995
Główne role: Keanu Reeves, Aitana Sánchez-Gijón, Anthony Quinn

Podczas podróży służbowej młody Paul Sutton (Keanu Reeves) spotyka piękną dziewczynę Victorię Aragon (Aitana Sánchez-Gijón). Victoria wyznaje mu, że jest w ciąży ze swoim szefem, który dowiedziawszy się o dziecku, natychmiast ją porzucił. Teraz wraca właśnie do swojej konserwatywnej meksykańskiej rodziny, co napawa ją ogromnym strachem. Wzruszony Paul decyduje się pomóc dziewczynie, udając jej świeżo poślubionego męża, który w odpowiednim czasie ją opuści. Plan się udaje, lecz młodzi ludzie nie wzięli pod uwagę faktu, że mogą się w sobie zakochać... Na Paula czeka w domu prawdziwa żona. (Opis dystrybutora)

3. "Miłość Larsa"

Tytuł oryginału: "Lars and the Real Girl"

Reżyseria: Craig Gillespie
Scenariusz: Nancy Oliver
Muzyka: David Torn
Gatunek: Tragikomedia
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 2007
Główne role: Ryan Gosling, Emily Mortimer, Paul Schneider

Lars (Ryan Gosling) jest nieśmiałym i zamkniętym w sobie młodym człowiekiem. Nie potrafi nawiązać normalnych relacji z ludźmi. Mieszka w garażu u swojego brata Gusa (Paul Schneider) i jego żony Karin (Emily Mortimer). Oboje są bardzo zaniepokojeni jego nienaturalnym "samotnictwem", więc z wielka ulgą przyjmują wiadomość, że Lars poznał przez internet dziewczynę. Bianka jest piękna, Lars jest w niej niezwykle zakochany. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zgrabna brunetka jest... dmuchaną lalką. Pani psycholog (Patricia Clarkson), do której udaje się zdenerwowany Gus, radzi, aby przez jakiś czas pozwolić Larsowi tkwić w tej iluzji.

Ponieważ wszyscy chcą pomóc chłopakowi, Bianka staje się jedną z bardziej znanych osób w miasteczku... Pracuje dorywczo jako modelka na wystawie sklepowej, poddaje się zabiegom kosmetycznym, towarzyszy Larsowi w spotkaniach towarzyskich, na które chłopak ma teraz znacznie większą ochotę niż kiedyś... (Opis dystrybutora)

4. "Służące"

Tytuł oryginału: The Help

Reżyseria: Tate Taylor
Scenariusz: Tate Taylor
Muzyka: Thomas Newman
Gatunek: Komediodramat
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 2011
Główne role: Viola Davis, Emma Stone, Bryce Dallas Howard

Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone grająca Skeeter, dziewczynę z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy.

Nominowana do Oscara Viola Davis w roli Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów. (Opis dystrybutora)

5. "Slumdog. Milioner z ulicy"

Tytuł oryginału: "Slumdog Millionaire"

Reżyseria: Danny Boyle

Scenariusz: Simon Beaufoy
Muzyka: A.R. Rahman
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2009
Główne role: Jack O’Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Takamasa Ishihara

Bohaterem filmu "Slumdog. Milioner z ulicy", historii opartej na popularnej książce, jest 18-letni Jamal, mieszkaniec Mumbaju (Bombaj), który bierze udział w  indyjskiej wersji "Milionerów". W trakcie trzymającego w napięciu programu policja aresztuje go pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania chłopak opowie historię swojego życia, indyjskich gangów i wielkiej miłości. "Slumdog. Milioner z ulicy" to historia magiczna, dla każdego. Opowiedziana w pięknej wizualnie, tętniącej energią i kolorytem formie, zadziwia, śmieszy i wzrusza. (Opis dystrybutora)

***

Na >>>tych stronach<<< można legalnie i za darmo oglądać filmy. Jeśli nie znajdziesz tam naszej propozycji, skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google Play, iTunes lub Netflix. Nie popieramy piractwa!

5 filmowych propozycji na Walentynki - zdjęcie w treści artykułu

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

5 filmowych propozycji na Walentynki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.