Bajkał inspiracją dla kolejnej części "Avatara"

PAP / wab

Kanadyjski reżyser James Cameron, który spędził swe 56. urodziły w batyskafie zanurzonym w Bajkale, wyznał w środę, że znalazł na dnie tego jeziora nowe pomysły i bohaterów dla kolejnej części swego filmu "Avatar".

- Wyobraź sobie, że druga część "Avatara", rozgrywa się w oceanie Pandory. Pierwowzorem niektórych postaci filmu będą stworzenia, które zobaczyłem podczas zanurzenia - powiedział Cameron w wywiadzie dla telewizji Rossija-24.

Według reżysera, na dnie Bajkału, który jest najgłębszym jeziorem świata (do 1620 metrów) i od 1996 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO , "żyją bardzo małe zwierzęta, ale jeśli je powiększymy, otrzymamy bardzo interesujące stworzenia".

Cameron spędził w poniedziałek w wodach Bajkału 4,5 godziny na pokładzie łodzi "Mir-1" - jednej z dwóch jednostek, z których robiono zdjęcia, wykorzystane potem do filmu "Titanic" (1997). W 2007 roku Rosjanie posłużyli się tą łodzią, by umieścić flagę rosyjską na dnie morskim w pobliżu Bieguna Północnego. Reżyser zanurzył się na głębokość 1350 metrów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bajkał inspiracją dla kolejnej części "Avatara"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.