Film na weekend: "Doskonały świat"

Film na weekend: "Doskonały świat"
(fot. Mat. dystrybutora)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Zbieg z więzienia porywa wychowującego się bez ojca Philipa. Między mężczyzną i chłopcem rodzi się więź, która zaczyna bardziej przypominać relację między ojcem i synem, niż porywaczem i zakładnikiem.

Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: John Lee Hancock
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera: 24 listopada 1993 r.

Obsada: Kevin Costner, Clint Eastwood, T.J. Lowther, Laura Dern

7-letni Philip Perry wychowuje się bez ojca. Choć jest ciekawym życia chłopcem, nie wolno mu bawić się z rówieśnikami. W zdominowanym przez kobiety i ortodoksyjną religię domu, nie ma miejsca na chłopięce marzenia.

Pewnego dnia do domu Philipa wpada dwóch uzbrojonych przestępców, którzy kilka godzin wcześniej uciekli z więzienia. By zwiększyć swoje szanse, biorą chłopca za zakładnika. Szybko okazuje się, że porywacze różnią się od siebie - kiedy jeden z nich chce skrzywdzić Philipa, drugi staje w jego obronie. Między mężczyzną, a chłopcem rodzi się więź, która zaczyna bardziej przypominać relację między ojcem i synem, niż porywaczem i zakładnikiem.

Wieść o porwaniu chłopca stawia na nogi policję, która schwytanie zbiega stawia sobie za punkt honoru.

"Doskonały świat" to jeden z obrazów Clinta Eastwooda - aktora i reżysera, który odmienił oblicze amerykańskiego kina. Podobnie jak inne jego filmy, "Doskonały świat" dotyka problemu męskiej inicjacji i poszukiwania wzorców.

W filmie na uwagę zasługuje doskonała gra Kevina Costnera, który m.in. w "Wojnie" i "Patrolu" udowodnił, że świetnie czuje się w rolach wychowawców i duchowych przewodników.

"Doskonały świat" to jeden z filmów ukazujących wartość relacji między ojcem i synem. Warto go obejrzeć.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Doskonały świat"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.