Film na weekend: "Jak wytresować smoka"

Film na weekend: "Jak wytresować smoka"
(fot. materiały dystrybutora / fragment plakatu)
Materiały dystrybutora / youtube.com / pk

Jedna z najlepszych animacji ostatnich lat i poruszająca historia o przyjaźni, odpowiedzialności i ojcostwie. Film, który można polecić nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

Tytuł: Jak wytresować smoka / How to Train Your Dragon
Reżyseria: Dean DeBlois, Chris Sanders
Scenariusz: William Davies, Dean DeBlois, Chris Sanders, Cressida Cowell
Muzyka: John Powell
Gatunek: Animowany, Przygodowy, Fantasy
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2010

"Jak wytresować smoka" to nie tylko widowiskowy film, pełen wciskających w fotel efektów. To również poruszająca historia głębokiej przyjaźni oraz trudnej relacji między ojcem i synem, którą uleczy tajemniczy smok - postrach ludzi, a zatem ktoś, kto wydawałby się do tego najmniej powołany.

Film na weekend:

DEON.PL POLECA

(fot. materiały dystrybutora / fragment plakatu)

Opis dystrybutora: Producenci "Shreka", "Madagaskaru" i "Kung Fu Pandy" przedstawiają film na podstawie książki Cressidy Cowell "Jak wytresować smoka", której akcja rozgrywa się w świecie Wikingów i dzikich smoków. Bohaterem filmu jest nastoletni Wiking mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Jak wytresować smoka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.