Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę
(fot. jesshoots / unsplash)
materiały prasowe / pk

Znalezienie dobrego filmu nie jest żadną sztuką. Prawdziwym wyzwaniem jest odkrycie dzieła, które zmieni twoje życie. Ułatwiamy ci trochę zadanie i proponujemy 11 według nas bardzo dobrych filmów, które możesz zobaczyć.

1. "Pasja"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Materiały prasowe)

DEON.PL POLECA

"Pasja" jest wstrząsającym opisem ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa. To zdecydowanie najmocniejsze przedstawienie Pasji, z jakim spotkaliśmy się do tej pory w kinie. Film jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. Film twórcy "Braveheart - Waleczne Serce" wywołuje wiele emocji i kontrowersji. "Pasja" to obrazowe dzieło sztuki prowokujące do poważnego myślenia i refleksji nad śmiercią Chrystusa osoby o różnych przekonaniach religijnych. Jest to film o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu - a więc o tym, czego bardzo potrzeba w dzisiejszych burzliwych czasach. (Opis dystrybutora)

2. "Jezus z Nazaretu"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. Materiały prasowe)

"Jezus z Nazaretu" uważany jest za najlepszy film w swoim gatunku i najbardziej szczegółowy opis życia Jezusa Chrystusa. Opowiada nie tylko o męczeństwie i śmierci Zbawiciela, ale ukazuje również Jego wcześniejsze losy, a także losy osób z Nim związanych. Film był przedsięwzięciem, które nawet dziś budzi zdumienie wśród osób, które po niego sięgają. (Materiały prasowe)

3. "Chata"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(fot. Materiały prasowe)

Chata to ekranizacja książki, która jest światowym bestsellerem Williama Paula Younga (ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy). Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem spotkania z Bogiem, pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat. (opis z materiałów prasowych)

4. "Cristiada"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 3

(fot. Materiały prasowe)

Historia bazująca na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Meksyku, w latach dwudziestych XX w. Kierowany przez prezydenta Plutarco Eliasa Callesa (Rubén Blades) rząd dąży do uniezależnienia państwa od wpływów kościoła i religii. Przeciwko restrykcyjnemu, antykatolickiemu prawu oraz krwawym rządom występują chrystusowcy. Ta czteroletnia wojna, zwana La Cristiada, pochłania wiele tysięcy ofiar. Film jest przedstawiony z punktu widzenia dowodzącego powstańczą armią generała Enrique Gorostieta (Andy Garcia), weterana wynajętego przez Narodową Ligę na rzecz Obrony Wolności Religijnej do walki z reżimem.

5. "Ben-Hur"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 4

(fot. Materiały prasowe)

Początek naszej ery. Izraelski książę, Juda Ben-Hur mieszka wraz z matką i siostrą w Jerozolimie. Jest szanowanym kupcem i prowadzi spokojne, dostanie życie. Z jego zdaniem liczą się nie tylko Żydzi, ale również Rzymianie, którzy zaczynają coraz bardziej umacniać swoje wpływy w mieście. Pewnego dnia Judę Ben-Hura odwiedza Messala, jego dawny przyjaciel, który właśnie awansował i sprawuje wysokie stanowisko w rzymskiej armii. Chcąc wejść w układ z wpływowym Żydem, prosi go o wskazanie nazwisk buntowników, którzy sprzeciwiają się rzymskiej dominacji w Jerozolimie. Z powodów ideologicznych przyjaciele nie mogą dojść do porozumienia. Rozpoczynają konflikt, który już na zawsze odmieni ich życia. Wkrótce Juda Ben-Hur i jego rodzina zostaną niesłusznie skazani za próbę zamachu na rzymskiego gubernatora. Żydowski książę będzie musiał odnaleźć ścieżkę, która poprowadzi go przez rzymskie galery, ból i pragnienie zemsty. Nieoczekiwanie spotka na niej Jezusa Chrystusa.

6. "Misja"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 5

(fot. Materiały prasowe)

Ameryka Południowa, połowa osiemnastego wieku. Jezuita ojciec Gabriel (Jeremy Irons) podejmuje wyprawę w głąb dżungli z misją kierowaną do Indian Guarani. Zyskuje sprzymierzeńca w osobie Rodriga Mendozy (Robert De Niro), nawróconego najemnika. Gdy Hiszpania sprzedaje swą kolonię Portugalii, Jezuici postanawiają bronić terytorium przed portugalską agresją.

7. "Ludzie Boga"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 6

(fot. Materiały prasowe)

Kiedy w Algierii dochodzi do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i wzrostu przemocy, miejscowe władze zaczynają nalegać, by zakonnicy opuścili wioskę. Ci jednak postanawiają pozostać. W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych mężczyzn wdziera się do klasztoru i uprowadza wszystkich jego mieszkańców. Choć dwa miesiące później odnaleziono ich ciała, okoliczności ich śmierci nie zostały do dziś wyjaśnione. (Opis dystrybutora)

8. "Bóg nie umarł"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 7

(fot. Materiały prasowe)

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę, profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: "Bóg umarł", i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub... udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób...

9. "Niebo istnieje... naprawdę"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 8

(fot. Materiały prasowe)

Film "Niebo istnieje... naprawdę" zrealizowany został na podstawie światowego bestselleru. To prawdziwa historia Coltona Burpo (Connor Corum) - chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Rodzice (Kelly Reilly i Greg Kinnear) nie spodziewali się, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o podróży chłopca do nieba i z powrotem. Czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówił o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a o których, jako dziecko nie mógł wiedzieć. Colton opowiadał z rozbrajającą dziecięcą niewinnością o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już odeszli z tego świata.

10. "Odważni"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 9

(fot. Materiały prasowe)

Jako oficerowie policji, Adam Mitchell, Nathan Hayes oraz ich partnerzy zmagają się ze wszystkim najgorszym, co oferuje świat. Jednak pod koniec każdego dnia stawiają czoła wyzwaniu, do którego tak naprawdę, żaden z nich jest przygotowany - ojcostwu. Chociaż w pracy dają z siebie wszystko, szybko odkrywają, że ich dzieci zaczynają się od nich coraz bardziej oddalać. Kiedy tragedia uderza blisko domu, cała czwórka pragnie odzyskać wiarę i nadzieję, a także odnaleźć się w rolach mężów i ojców. Czy znajdą sposób, by ochronić najbliższych ich sercu?

11. "Spotkanie"

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę - zdjęcie w treści artykułu nr 10

(fot. Materiały prasowe)

Gwałtowna burza zmusza piątkę podróżnych do zatrzymania się w jednej z przydrożnych restauracji. Szalejący deszcz, nieprzejezdna droga, uszkodzona linia telefoniczna i spotkanie piątki nieznajomych to dopiero początek serii nieoczekiwanych zdarzeń. Największym zaskoczeniem okazuje się bowiem intrygujący właściciel, który nie tylko doskonale zna swoich "przypadkowych" gości, ale prosi by zwracać się niego... Jezus.

Piotr Kosiarski - redaktor portalu DEON.pl. Zajmuje się działem Po godzinach. Autor cyklu Film na weekend i Ojcostwo. Sport ekstremalny. Prowadzi bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Oto 11 filmów mogących wzbogacić twoją wiarę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.