Film na weekend: "Prosta historia"

Film na weekend: "Prosta historia"
(fot. Materiały prasowe)
2 lata temu
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Schorowany staruszek wyrusza w liczącą kilkaset mil podróż, by pojednać się z bratem. Nie mogąc prowadzić samochodu, znajduje nietypowy środek transportu.

Tytuł: Prosta historia / The Straight Story
Reżyseria: David Lynch
Scenariusz: John Roach, Mary Sweeney
Gatunek: Dramat, Biograficzny, Przygodowy
Produkcja: USA, Francja, Wielka Brytania
Premiera: 21 maja 1999 roku
Obsada: Richard Farnsworth, Harry Dean Stanton, Sissy Spacek, Everett McGill

Alvin Straight, stary schorowany człowiek wyruszył w 1994 roku niezwykłą podróż, by spotkać się bratem, którego nie widział od wielu lat i z którym rozstał się w niezgodzie. Brat przeszedł atak serca, co na tyle zaniepokoiło Alvina, że postanowił pokonać wszelkie przeciwności i jak najszybciej znaleźć się w oddalonym o kilkaset mil Mt. Zion. A przeciwności pojawiło się sporo - stary człowiek nie mógł sam prowadzić samochodu z powodu kłopotów ze wzrokiem, nie mógł także prosić o pomoc swojej opóźnionej umysłowo córki. Wpadł więc na pomysł, by skorzystać z pojazdu, który można prowadzić bez prawa jazdy. Ruszył w drogę w miniaturowym traktorkiem z małą przyczepą. Przebycie trasy zajęło mu ponad pięć tygodni. Po drodze spał w rozpadających się szopach i w ciasnej przyczepie, zmagał się z uszkodzeniami swego pojazdu, a przede wszystkim spotykał ludzi. Przemieszczając się z prędkością 5 mil na godzinę, miał wiele czasu, by wszystkiemu i wszystkim dobrze się przyjrzeć... (Opis dystrybutora)

"Prosta historia" to film, który na długo zapada w pamięć. Choć jest to klasyczny film drogi, opowiada przede wszystkim o spotkaniu z drugim człowiekiem. Utwierdza też w przekonaniu, że nie warto rozstawać się z bliskimi bez pojednania. To opowieść nie tylko o zwaśnionych braciach. To podróż przez życie każdego z nas.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulf Ekman, Birgitta Ekman
25,93 zł
39,90 zł

Szukajcie, a znajdziecie.

Ulf i Birgitta Ekman - małżeństwo znane w całym chrześcijańskim świecie, od wielu lat zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny. W 2014 roku, wówczas jeszcze jako charyzmatyczni liderzy szwedzkiego wolnego Kościoła Livets Ord,...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Prosta historia"
Komentarze (2)
MR
Maciej Roszkowski
1 listopada 2015, 20:49
Taką Amerykę chciabym odwiedzić.
AT
Andrzej Tarnowski
31 października 2015, 11:00
Polecam film - mało dialogu (mało ale konkretnie) - dużo czasu na przemyślenia i jedna wartka akcja... :-) P.S. Do filmu zasiadamy pod warunkiem, że jesteśmy wyspani i wypoczęci.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Prosta historia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.