Piękno, dobry humor i modlitwa. Ten film zachwyca

Piękno, dobry humor i modlitwa. Ten film zachwyca
(fot. Ninateka)
6 miesięcy temu
Ninateka / kk

"Siostry" to krótki dokument, którego obejrzenie zajmie wam nieco ponad kwadrans, ale gwarantujemy, że film zostanie z wami na dłużej.

"Siostry" w reżyserii Michała Hytrosia to krótkometrażowy dokument poświęcony codzienności życia zakonnic klauzurowych w podkrakowskich Staniątkach. Za 800-letnim murem żyje dwanaście sióstr benedyktynek. Głównymi bohaterkami filmu są dwie z nich: Anuncjata i Benedykta, które spędziły w klasztornej codzienności ponad 40 lat. W filmie wprowadzają nas w życie za klauzurą, dzielą się radością i dobrymi żartami. Bije od nich piękno, dobro i wiele czułości, które zostają w widzu na długo.

Film został nagrodzony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym, na festiwalu Dwa Brzegi oraz festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Doceniono go również za granicą. 

Cały film możesz zobaczyć na Ninatece pod tym linkiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Borkowska OSB
32,40 zł
36,00 zł

Siostra Małgorzata Borkowska kreśli portrety ludzi, autentycznych mniszek benedyktynek od XVI do XIX wieku. Są to kobiety ukazane z realizmem, ze swoimi przywarami, błędnymi decyzjami, ale też z pięknem, którego najważniejszy rys jest widoczny w...

Skomentuj artykuł

Piękno, dobry humor i modlitwa. Ten film zachwyca
Komentarze (1)
GG
~Gość Gość
13 lipca 2020, 23:47
Piękny ale też dla mnie nieco smutny, bo nie widać młodych sióstr, jest tylko jedna i zamyślona, ten świat odchodzi, czuć to oglądając ten dokument

Skomentuj artykuł

Piękno, dobry humor i modlitwa. Ten film zachwyca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.