Polski akcent na festiwalu w Cannes

PAP / drr

Polska fabuła "Portret z pamięci" w reżyserii Marcina Bortkiewicza zostanie pokazana na tegorocznym festiwalu w Cannes - poinformowano we wtorek na Portalufilmowym.pl, prowadzonym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

65. Międzynarodowy Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 16-27 maja.

"Portret z pamięci", film krótkometrażowy, będzie prezentowany w sekcji Quinzaine des Realisateurs (Directors' Fortnight), która koncentruje się na twórczości awangardowej i odkrywaniu nowych talentów.

Film Bortkiewicza to historia młodego Marka, który mieszka razem z matką (w tej roli Małgorzata Zajączkowska) i babcią (Irena Jun) w domku z małym ogrodem. Po zdanej maturze bohater dostaje w prezencie kamerę wideo. Zaczyna filmować to, co jest w zasięgu jego wzroku i postanawia zrealizować dokument o swojej babci.

DEON.PL POLECA


Z biegiem czasu wnuk zauważa, że babcia zaczyna mylić daty i fakty. Powoli traci pamięć. Marek orientuje się, że robi film o czymś zupełnie innym, niż wcześniej planował. A przede wszystkim zaczyna pojmować, że gdyby nie kamera, nigdy nie dowiedziałby się czegoś ważnego o sobie.

Film powstał w ramach programu "30 minut" w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polski akcent na festiwalu w Cannes
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.