Solanin Film Festiwal- kino niezależne

Solanin Film Festiwal- kino niezależne
W tym roku o główną nagrodę będzie się ubiegać 28 niezależnych produkcji (źr. zdj. culture.pl).
culture.pl / ns

Solanin Film Festiwal, wydarzenie promujące kino niezależne, łączy w sobie przegląd filmów nagradzanych na światowych festiwalach oraz ogólnopolski konkurs kina niezależnego skierowany do młodych twórców.

W Konkursie Kina Niezależnego zostaną przyznane nagrody za najlepszą fabułę, najlepszy dokument oraz za krótki film i animację.

W tym roku filmy będą oceniać: aktor telewizyjny, filmowy i teatralny Przemysław Bluszcz, dramaturg, scenarzysta i reżyser Paweł Sala, aktor filmowy i teatralny Eryk Lubos oraz aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Natalia Rybicka.

W Konkursie Kina Niezależnego biorą udział zarówno filmy fabularne, dokumentalne, jak i animacje oraz shorty. W tym roku o główną nagrodę będzie się ubiegać 28 niezależnych produkcji.

Poza konkursem zostaną pokazane głośne produkcje z ostatnich lat, zarówno polskie, jak i zagraniczne: niemiecko-izraelski "Niedokończony film" (2010, reżyseria: Yael Hersonski) - wstrząsający dokument, prezentujący materiały filmowe nakręcone przez hitlerowców w getcie warszawskim w celach propagandowych; duński dokument "Armadillo - wojna jest w nas" (2010, reżyseria: Janus Metz Pedersen); "Hiszpański cyrk" - zdobywca Srebrnego Lwa na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji, obsypany nagrodami w 2009 roku grecki "Kieł" Giorgosa Lanthimosa, "Młyn i krzyż" Lecha J. Majewskiego czy "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" Antoniego Krauzego.

Zostaną też pokazane filmy, w których wystąpili tegoroczni Jurorzy: "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka (Przemysław Bluszcz), "Chrzest" Marcina Wrony (Natalia Rybicka), "Miasto ucieczki" Wojciecha Kasperskiego (Eryk Lubos), a także "Matka Teresa od kotów" - film w reżyserii Pawła Sali.

Podczas 3. edycji Solanin Film Festiwal wystąpi ze swoim recitalem Marta Honzatko, Zielonogórzanka, aktorka i piosenkarka związana z "Piwnicą pod Baranami". Artystka spotka się z widzami po projekcji filmu Antoniego Krauzego "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł", w którym zagrała jedną z głównych ról.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Solanin Film Festiwal- kino niezależne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.