Górale wyśpiewują pieśni dla dzieci i dorosłych z litewskiego hospicjum i wszystkich, którzy kochają góry
Wszystko zaczęło się w dolinie przytulonej do wielkich tatrzańskich szlaków, a dokładniej w Schronisku Roztoka. To tu, w małej izbie wypełnionej modlitwą ludzi gór, wędrowców i poszukiwaczy ciszy i piękna, kilka lat temu rozpoczęliśmy cykl pt.: „Pieśni (z) gór”. W ramach spotkania powstało kilkanaście muzycznych i modlitewnych perełek, a także teledyski dla zakochanych w górskich i modlitewnych wędrówkach – mówi Grzegorz Kiciński związany z litewskim hospicjum „Most do Nieba”. Obecnie można posłuchać pierwszych dwóch utworów z czwartego już sezonu.
– Na playliście znalazły się utwory z wielowiekową tradycją, a także te powstałe w ostatnich latach. Wykonali je i zinterpretowali Przyjaciele ze Spisza, Podhala i Beskidu Żywieckiego. Dodaliśmy także trzy dodatkowe utwory z górami w sercu – dodaje. – Gramy dla bohaterów codzienności w pierwszym hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie, które założyła s. Michaela Rak ZSJM.
– Każdy dzień to nowa wyprawa do źródeł sensu i na szczyty miłości. Niech te pieśni was tam zaprowadzą, niech zagoszczą w tobie i we mnie i pociągną do prostej modlitwy na ścieżkach naszych codzienności – zachęca Grzegorz Kiciński z Fundacji Aniołów Miłosierdzia a prywatnie – miłośnik górskich wędrówek.
Czwarty sezon „Pieśni (z) gór”
Obecnie można posłuchać pierwszych dwóch utworów z czwartego już sezonu „Pieśni (z) gór”, który tworzą górale z trzech regionów polskich gór – Spisza, Podhala i Beskidu Żywieckiego: Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Kasia Gacek Duda, Dariusz Mucha, Leszek Szewczyk i Maciej Ormaniec.
Pieśni nagrywane były na polanie przy Schronisku ukrytym w Dolinie Roztoki i w Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr (Wiktorówki).
Do dziś na playliście „Pieśni (z) gór” na kanale You Tube hospicjum znajduje się 16 teledysków – tradycyjnych pieśni i autorskich utworów poetyckich.
Kolejne już niebawem.
„Serdeczna Matko”:
„Podnieś mnie, Jezus”:
Most do Nieba/dm
Skomentuj artykuł