Hity pielgrzymek 2023! Koniecznie posłuchaj Sanah, Podsiadło i Blanki w zupełnie nowej wersji

Hity pielgrzymek 2023! Koniecznie posłuchaj Sanah, Podsiadło i Blanki w zupełnie nowej wersji
Hitem tegorocznych pielgrzymek są nowe wersje piosenek Sanah, Podsiadło i Blanki (fot. depositphotos.com / YouTube.com)
YouTube.com / TikTok.com / tk

Pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę nie zawodzą internautów. Od lat z ich ust brzmią fantastyczne, pielgrzymkowe wersje różnych muzycznych hitów. Tak jest i w tym roku. Pątnicy wykonywali własne wersje piosenek Sanah, Podsiadło czy Blanki. Koniecznie tego posłuchaj.

Hity pielgrzymki 2023

W tym roku pielgrzymi chętnie przerabiają na pielgrzymkową wersję utwór "Solo" Blanki.

"Idę do Ciebie, Matko. Nie jest mi łatwo stawiać kolejne kroki. Idę tą drugą drogą, z pogodą srogą, nawet z bolącą nogą. Gubię się, lecz nie jest źle, Ona prowadzi mnie. W serce Twe oddaję się. Nic nie złamie mnie" – śpiewają uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Pelplina.

"Śpiewa sobie solo, solo; mówi: radę dam, radę dam, dam, dam; chociaż nogi bolą, bolą; sama sobie za pielgrzymką gnam" – słyszymy z kolei z ust pątników z Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej.

Piosenka Sanah i Podsiadło hitem pielgrzymki 2023

"Miał rozterek chyba sto, lecz miał też wielką wiarę, że z Bogiem pójdzie dalej tam gdzie Maryi tron, na Jasnej Górze tron. Szedł, a wszystko to co miał, to w ręku swój różaniec i chęć, by dotrzeć dalej do Jasnej Góry bram, a śpiewał przy tym tak: wszystko to, co mam, wszystko to, co mam to moja wiara, że z Bogiem wszystko działa" – śpiewają pielgrzymi z Ełku wykonujący autorską wersję piosenki "Ostatnia nadzieja" Sanah i Dawida Podsiadło. To właśnie oni byli autorami ubiegłorocznego pielgrzymkowego hitu Sanah "Szary świat”.

To nie koniec tegorocznych pielgrzymkowych hitów. Pątnicy zmierzający do Częstochowy zaśpiewali także własną wersję utworu "Czułe słowa" Pięknych i Młodych.

Źródło: YouTube.com / TikTok.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Hity pielgrzymek 2023! Koniecznie posłuchaj Sanah, Podsiadło i Blanki w zupełnie nowej wersji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.