III Zjazd Postaci Bajkowych w Pacanowie

III Zjazd Postaci Bajkowych w Pacanowie
(fot. Pawel Kabanski / flickr.com / CC BY-SA 2.0)
PAP / mh

Bohaterowie najbardziej znanych baśni przyjadą w niedzielę do Pacanowa na III Zjazd Postaci Bajkowych, którego gospodarzem będzie Koziołek Matołek. Zaproszone są też dzieci.

Spotkania postaci znanych z opowieści dla dzieci są już tradycją w Pacanowie. W zeszłym roku na imprezie było ponad 2 tys. gości.

"Zabawa pokazuje maluchom i ich rodzicom baśnie znane bardzo dobrze i te zapomniane. Liczymy na to, że dzięki niej czytające już dzieci chętniej sięgną po książki, a młodsze będą domagać się czytania na głos" - powiedziała Katarzyna Pluta z Europejskiego Centrum Bajki.

Wiadomo już, że w niedzielę do Pacanowa przyjeżdżają m.in. Królewna Śnieżka, Dobra Wróżka, Czarownica, Kot w butach, Aladyn oraz krasnoludki i smoki. Za postacie bajkowe będą mogli na miejscu przebrać się też najmłodsi goście, bo część przygotowanych dla nich warsztatów ma być poświęcona bajkowym strojom na popołudniowy bal. Oprócz tego w "dinostrefie" będzie można wykonać miniaturkę dinozaura pod opieką profesjonalnego rzeźbiarza, na warsztatach zapachowych zrobić dekorację z liści palmy afrykańskiej, albo słodkiej produkcji udekorować trufle różnych smaków i kształtów.

DEON.PL POLECA

"Całej zabawie będzie towarzyszyć interaktywny program dla dzieci, z wykonywanymi na żywo piosenkami. Absolwenci szkoły wokalno - aktorskiej zachęcą młodych widzów do sprawdzenia co jest w skrzyni wypełnionej bajkami. Dzieci przy okazji wezmą udział w wesołych zabawach i konkursach" - zapowiedziała Pluta.

III Zjazd Postaci Bajkowych rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13 i potrwa do godz. 17. Wszystkie atrakcje dla dzieci są zaplanowane w siedzibie Europejskiego Centrum Bajki, miejscu stworzonym w 2005 roku aby uczyć przez zabawę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

III Zjazd Postaci Bajkowych w Pacanowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.