"Bajki-niezapominajki" - czytają więźniarki

"Bajki-niezapominajki" - czytają więźniarki
Nagrań w marcu dokonało Polskie Radio Rzeszów. Następnie zostały one powielone na płytach CD, których wydano łącznie tysiąc sztuk. (fot. sw.gov.pl)
Agnieszka Pipała / PAP / slo

"Bajki-niezapominajki", czyli nagrane na płytach wiersze i bajki dla dzieci, przeczytane przez kobiety osadzone w Areszcie Śledczym w Nisku (Podkarpackie), zostaną w sobotę przekazane szefowi tej placówki. Będzie to finał akcji rozpoczętej w marcu.

Jak poinformował PAP rzecznik Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie kpt. Jarosław Wójtowicz, do szefa aresztu w Nisku trafi 600 CD, które później będą przekazane m.in. dzieciom matek osadzonych w Nisku i dzieciom niewidomym w różnych ośrodkach. Trafią też do domów dziecka. 400 kolejnych egzemplarzy zostanie rozdanych za pośrednictwem Radia Rzeszów podczas audycji emitowanych na jego antenie.

DEON.PL POLECANa płycie znalazły się utwory Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Aleksandra Fredry oraz pisarza Andrzeja Moskala z Niska, który swoje wiersze na potrzeby tego przedsięwzięcia udostępnił nieodpłatnie.

Nagrań w marcu dokonało Polskie Radio Rzeszów. Następnie zostały one powielone na płytach CD, których wydano łącznie tysiąc sztuk.

W sobotę w bibliotece w Nisku uczestniczki nagrań spotkają się z dziećmi, także swoimi, i przeczytają im bajki oraz wiersze. Przekażą też dzieciom płyty "Bajki niezapominajki".

- Sądzimy, że to unikalny w skali kraju projekt o charakterze społecznym, resocjalizacyjnym, medialnym i kulturalnym. Z jednej strony pomaga skazanym matkom w lepszym kontakcie z dziećmi, a z drugiej ujawnia talenty osadzonych i pozwala zwyczajnie uwierzyć w siebie - podkreślił dyrektor programowy rzeszowskiego radia, Roman Adamski.

"Bajki niezapominajki" będą także emitowane z okazji Dnia Dziecka na antenie Radia Rzeszów.

Akcja "Bajki niezapominajki" została zorganizowana przez Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Bajki-niezapominajki" - czytają więźniarki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.