Interaktywny Plac Zabaw dla dzieci

Interaktywny Plac Zabaw dla dzieci
(fot. wrocenter.pl)
wab

Do Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu zawita wystawa specjalnie dedykowana dzieciom: Interaktywny Plac Zabaw. Można na nim malować światłem, bębnić co sił w rękach i komponować muzykę.

To nowa odsłona niezwykle popularnej wystawy, wzbogacona o nowe instalacje. Wystawa potrwa od 1 czerwca do 15 lipca.

Interaktywny Plac Zabaw to nowoczesna wystawa dla najmłodszej publiczności, złożona z interaktywnych instalacji medialnych. Projekt jest pionierski zarówno od strony technologicznej, jak i ze względu na sposób odbioru – interakcję z publicznością. Zestaw instalacji, ciągle rozwijany i wzbogacany o nowe komponenty, oferuje porywające doświadczenie i pozwala widzom poprzez zabawę generować obrazy i dźwięki na wielkoformatowych ekranach w czasie rzeczywistym.

Wystawa, łącząca funkcje estetyczne, edukacyjne i społeczne wykorzystuje zarówno ukryte elementy elektroniczne jak i części, którymi posługują się dzieci. Obiekty wywodzące się z popularnych zabawek, ale poszerzające ich formę i funkcje, faktury z prawdziwego świata, nieobecne w tradycyjnej interakcji komputerowej, zaaranżowane trójwymiarowe otoczenia – pozwalają dzieciom na bezpośrednią i osobistą eksplorację idei sztuki, jak gdyby replikując oryginalne zmysłowe i pojęciowe postrzeganie świata. Ten rodzaj percepcji jest fundamentalny w procesie kształtowania związku między dzieckiem a jego otoczeniem we wczesnych fazach jego rozwoju.

Interaktywny Plac Zabaw zobaczyło ponad sto tysięcy widzów w wiodących galeriach sztuki i muzeach.

Na wystawie:

  • Bopi – pozwala na zabawę zestawem czterech bębenków, zamieniających wybijany rytm na barwne, animowane mikrobiologiczne formy.
  • Malowanie światłem – przy pomocy świecących zabawek dzieci tworzą kolorowe abstrakcyjne obrazy i komponują muzykę.
  • Faktury – ruch dłoni położonej na jednej z pięciu powierzchni wyzwala animacje przedstawiające zmieniającą się przyrodę. Sterowanie kompozycją obrazu na wielkim ekranie odbywa się poprzez dotyk kory, trawy, kamieni, wody i mgły.
  • Chillout Cinema – Mini kino.
  • Przestrzeń odpoczynku z klasyką polskiej animacji.

Najnowsze instalacje:

  • Czarodziej – wspólna gra animowanymi ilustracjami wykonanymi przez dzieci w czasie warsztatów, interaktywna zabawa z czarodziejskim wierszykiem Maurice’a Carême’a.
  • Widokowa Platforma Interaktywna – instalacja, w której dzieci, przemieszczając się – jak w podwórkowej zabawie – po kolorowych polach, tworzą dźwięki wynikające z gry z barwą, przestrzenią i ruchem.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Interaktywny Plac Zabaw dla dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.