Jak wyglądał św. Józef, o ile lat był starszy od Maryi? Wiemy to z wizji Katarzyny Emmerich

Jak wyglądał św. Józef, o ile lat był starszy od Maryi? Wiemy to z wizji Katarzyny Emmerich
Fot. CC BY-SA 3.0 / commons.wikimedia.org
pl.aleteia.org / sbc.org.pl / tk

Święty Józef jest dla nas postacią tajemniczą. Na kartach Pisma Świętego nie zapisano ani jednego jego słowa. Istnieje jednak inne źródło, z którego możemy dowiedzieć się bardzo wiele na temat głowy Świętej Rodziny. Są nimi wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich.

Bł. Katarzyna Emmerich była niemiecką zakonnicą, stygmatyczką i wizjonerką. Została beatyfikowana w 2004 roku przez Jana Pawła II. Dar nadprzyrodzonych wizji, które otrzymała w czasie swojej ciężkiej choroby, polegał na tym, że mogła z boku obserwować niektóre sceny z życia Pana Jezusa. Oznacza to, że widziała również Maryję i świętego Józefa.

Wizje bł. Katarzyny Emmerich spisał Clemens Brentano i to właśnie z nich dowiadujemy się, jak wyglądał święty Józef i o ile lat był starszy od swojej małżonki. Informacje te pojawiają się w rozdziale poprzedzającym narodzenie Pana Jezusa, gdy cieśla z Nazaretu wraz z brzemienną Maryją przybywają do Betlejem.

Jak wyglądał św. Józef?

"Józef miał lat 45. Był 30 lat i, zdaje mi się, 3 miesiące starszym od Maryi. Był chudy, miał biały kolor twarzy i wystające, czerwonawe kości policzkowe, wysokie czoło i brunatnawą brodę" – czytamy w "Żywocie i bolesnej męce Pana naszego Jezusa Chrystusa".

DEON.PL POLECA

Z opisu wynika, że w chwili, gdy Maryja nosiła pod sercem Jezusa, miała 15 lat. Może dziwić tak duża różnica wieku pomiędzy Nią a św. Józefem, jednak w tamtych czasach była to normalna rzecz.

Wizje bł. Katarzyny Emmerich nie są uznane przez Kościół i nie mamy obowiązku w nie wierzyć. Mogą nam jednak pomóc w głębszym przeżyciu losów Świętej Rodziny, życia Jezusa Chrystusa i Jego bolesnej męki na krzyżu. Ważniejsza od wiedzy jest wiara w Jezusa jako naszego Boga, który zbawił świat.

Źródło: pl.aleteia.org / sbc.org.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Jak wyglądał św. Józef, o ile lat był starszy od Maryi? Wiemy to z wizji Katarzyny Emmerich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.