Land Art - projekty z naturalnych materiałów

Land Art - projekty z naturalnych materiałów
Do tworzenia prac wykorzystywane są biodegradowalne materiały, takie jak drewno, kamień, torf czy papier.
PAP / slo

20 artystów z dziewięciu krajów Europy bierze udział w pierwszym Opolskim Festiwalu Land Art'u. Artyści będą tworzyć nad brzegiem Odry w centrum Opola projekty z naturalnych materiałów. Wernisaż prac - w sobotę.

Jak wyjaśniła Magdalena Birula-Białynicka ze szkoły florystycznej "Kwitnące Horyzonty", która zorganizowała festiwal, do tworzenia prac wykorzystywane są biodegradowalne materiały, takie jak drewno, kamień, torf czy papier. Wykonują je nad brzegiem Odry, od strony Zaodrza, niedaleko Mostu Piastowskiego, mistrzowie florystyki ze Norwegii, Danii, Litwy, Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii i Polski.

- Pracujemy codziennie, bez względu na pogodę - choć ta nam na razie dopisuje - w godzinach od 9 do 17. Każdy, kto chce zobaczyć, jak powstają nasze prace, może przyjść i popatrzeć - zachęciła Magdalena Birula-Białynicka.

Dodała też, że dla obserwatorów festiwalu organizatorzy przygotowali dwa konkursy. Do soboty do południa można, za pomocą specjalnych kart do głosowania wrzucanych do ustawionej nad Odrą urny, głosować na najlepsza pracę wystawy. W drugim konkursie mogą wziąć udział fotografowie, którzy najlepiej pokażą na zdjęciach festiwal lub powstające na nim prace. Zwycięzcy zostaną wybrani w sobotę podczas wernisażu.

Monika Bębenek z "Kwitnących Horyzontów" dodała też, że osoby, które przyjdą nad Odrę, by obserwować artystów, będą też mogły włączyć się do prac. - Każdy będzie mógł stworzyć swoją małą pracę, a ze wszystkich takich prac stworzymy na koniec festiwalu jeden duży obiekt - wyjaśniła Bębenek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Land Art - projekty z naturalnych materiałów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.