Kawiarnia w zabytkowym tramwaju

Zobacz galerię
Kawiarnia w zabytkowym tramwaju
(fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
PAP / psd

Na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej stanął zabytkowy tramwaj. Od środy działa w nim kawiarnia.

Wagon z lat 60. ubiegłego wieku został ustawiony na szynach na terenie kampusu PK w Krakowie-Czyżynach. Jak poinformował dziekan wydziału mechanicznego krakowskiej uczelni prof. Leszek Wojnar, przekształcenie tramwaju w kawiarnię nie było łatwym zadaniem. Jak wyjaśnił, nie chodziło tylko o przeprowadzenie koniecznych prac adaptacyjnych czy doprowadzenie do niego mediów, ale o spełnienie warunków lokalu gastronomicznego.

Tramwaj jest własnością uczelni, ale kawiarnię będą prowadzić osoby z zewnątrz, wybrane w przetargu. Wygląd pojazdu nie zmienił się wiele od czasu, gdy kursował on po krakowskich ulicach. Zamontowano stoliki, a do oryginalnych, drewnianych foteli dodano poduszki. Pozostawiono kasowniki i dawną kolorystykę.

Według przewodniczącego Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej Daniela Kostrzewy pomysł umiejscowienia kawiarni w takim miejscu jest bardzo dobry. Jego zdaniem brakowało stylowego lokalu w okolicach kampusu w Czyżynach.

Tramwaje typu GT6 - jak ten, w którym powstała kawiarnia - były sprowadzane do Krakowa z Norymbergi od połowy lat 90. ub. wieku. Obecnie już ani jeden taki pojazd nie jeździ po torach stolicy Małopolski.

Tramwaj, który stoi na terenie kampusu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie sprzedało Politechnice poniżej ceny złomu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kawiarnia w zabytkowym tramwaju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.