Ałła Pugaczowa w marcu na koncercie w Polsce

Ałła Pugaczowa w marcu na koncercie w Polsce
Ałła Pugaczowa z Orderem Zasług dla Ojczyzny wręczonym przez prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa (fot. kremlin.ru)
PAP / drr

Gwiazda rosyjskiej estrady Ałła Pugaczowa wystąpi 29 marca na jedynym koncercie w Polsce. Występ jest częścią pożegnalnej trasy koncertowej piosenkarki, zatytułowanej "Sen o miłości". Koncert odbędzie się na Torwarze.

W marcu ubiegłego roku 61-letnia piosenkarka zapowiedziała, że kończy występy na scenie i zamierza zająć się inną niż sceniczna działalnością. Obecna trasa ma być ostatnią w jej karierze. W ramach pożegnalnej trasy Pugaczowa wystąpiła już we Włoszech, Niemczech, Belgii, Litwie, Stanach Zjednoczonych.

Pugaczowa za życia stała się legendą rosyjskiej popkultury - podobno swego czasu krążył w Rosji dowcip głoszący, że Leonid Breżniew to działacz polityczny w epoce Ałły Pugaczowej. Rosjanie nazywają Pugaczową primadonną. W ciągu ponad czterdziestu lat kariery wydała prawie sześćdziesiąt albumów, które - według różnych źródeł - rozeszły się w liczbie od 75 do 300 mln egzemplarzy.

Piosenkarka urodziła się 15 kwietnia 1949 roku w Moskwie - dzień jej urodzin w Rosji jest co roku odnotowywany w mediach. W dniach poprzedzających tę datę niemal wszystkie kanały telewizyjne w swojej ramówce proponują programy poświęcone życiu i twórczości artystki.

DEON.PL POLECA


Jako absolwentka wydziału dyrygentury chóralnej Szkoły Muzycznej im. Ippolitowa-Iwanowa oraz wydziału reżyserii estradowej Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej im. Łunaczewskiego Pugaczowa rozpoczęła karierę muzyczną w 1965 roku nagrywając utwór "Robot".

Krokiem ku solowej karierze był występ Pugaczowej na prestiżowym w krajach bloku wschodniego festiwalu w Słonecznym Brzegu w Bułgarii, gdzie w 1975 r. zdobyła główną nagrodę - Złotego Orfeusza za piosenkę "Arlekino". Pozwoliło jej to na podpisanie kontraktu z państwową wytwórnią i nagranie płyty. Kolejnym sukcesem był dla piosenkarki przyjazd na festiwal w Sopocie w 1978 roku, gdzie piosenką "Wsio mogut koroli" zdobyła główną nagrodę - Bursztynowego Słowika.

W tym czasie Pugaczowa debiutowała również jako aktorka i kompozytorka. Zagrała główną rolę w filmie "Kobieta, która śpiewa" (1977). Do dziś zagrała w wielu filmach muzycznych - zawsze w głównych rolach. Do wielu z nich pisała także muzykę. Prawdziwą popularność i status gwiazdy zyskała w latach 80. W 1981 ukazała się piosenka "Maestro", która była sukcesem w karierze Pugaczowej.

Po upadku Związku Radzieckiego Pugaczowa rozszerzyła swoją działalność poza estradę, wypuszczając na rynek perfumy i linię butów sygnowanych jej imieniem. W 2007 roku założyła swoje radio. Często występuje też w telewizji, prowadząc liczne programy rozrywkowe.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się życie prywatne piosenkarki, o którym nieustannie donosi prasa bulwarowa. Pugaczowa była zamężna cztery razy. Jej ostatnim mężem był znany piosenkarz Filipp Kirkorow, ich rozstanie w 2005 roku śledziła cała Rosja. Ostatnio piosenkarka związana jest z rosyjskim komikiem, prowadzącym teleturniej "Milionerzy" Maksimem Gałkinem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ałła Pugaczowa w marcu na koncercie w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.