Urbanator Days - warsztaty muzyczne

Urbanator Days - warsztaty muzyczne
(fot. [ó] / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
PAP / mh

6. edycja warsztatów dla młodych muzyków, prowadzonych przez skrzypka i kompozytora Michała Urbaniaka, odbędzie się w październiku w Warszawie. Gośćmi warsztatów będą światowej rangi artyści.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów jest Michał Urbaniak, który chce umożliwić utalentowanym młodym wokalistom i instrumentalistom oraz entuzjastom muzyki uczenia się pod okiem profesjonalistów.

"Idealnym uczestnikiem naszych warsztatów jest młody człowiek, zagubiony, który kocha muzykę, ale jest niedouczony" - powiedział PAP Michał Urbaniak. "Szukamy osób, które chcą dalej się uczyć. Najważniejsze jest zaangażowanie emocjonalne. Chodzi nam o osoby, które mają pasję. Zagrają z najlepszymi" - zapewnia Urbaniak. Jak dodał "podczas warsztatów będzie można śpiewać i grać na dowolnie wybranym instrumencie. Zapraszamy chętnych, nie ma ograniczenia liczby miejsc".

W tym roku gośćmi Urbanator Days będą m.in. Troy Miller - perkusista, kompozytor, aranżer, pianista. Xantone Blacq - wokalista i multiinstrumentalista, grał z Nigelem Kennedym i Amy Winehouse. Perkusista Frank Parker, basista Otto Williams, gitarzyści Femi Temowo i Helmut Kegerer oraz Marcin Pospieszalski i wirtuoz organów Hammonda Wojciech Karolak.

Dwudniowe bezpłatne warsztaty odbędą się w "Och-Teatr" 6 i 7 października. Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję poznać takie style muzyczne jak: soul, blues, nowoorleański jazz, fusion, rap czy hip-hop. Będą też mogli "przećwiczyć" wykonanie różnych utworów w wybranym stylu.

DEON.PL POLECA

Założeniem Urbanator Days jest natychmiastowe wcielenie teorii w praktykę podczas jam session. Adepci warsztatów będą mogli zagrać z zaproszonymi gwiazdami.

Michał Urbaniak, jazzowy skrzypek,kompozytor i aranżer zyskał światowy rozgłos po nagraniu płyty "Tutu" z Milesem Davisem. Magazyn "Down Beat" w 1992 roku w plebiscycie na najwybitniejszych muzyków jazzowych zamieścił jego nazwisko na pierwszym miejscu w aż pięciu kategoriach. 29 września 2011 roku ukazała się biografia Michała Urbaniaka "Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego" autorstwa Andrzeja Makowieckiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Urbanator Days - warsztaty muzyczne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.