Urbanator Days - warsztaty muzyczne
6. edycja warsztatów dla młodych muzyków, prowadzonych przez skrzypka i kompozytora Michała Urbaniaka, odbędzie się w październiku w Warszawie. Gośćmi warsztatów będą światowej rangi artyści.
Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów jest Michał Urbaniak, który chce umożliwić utalentowanym młodym wokalistom i instrumentalistom oraz entuzjastom muzyki uczenia się pod okiem profesjonalistów.
"Idealnym uczestnikiem naszych warsztatów jest młody człowiek, zagubiony, który kocha muzykę, ale jest niedouczony" - powiedział PAP Michał Urbaniak. "Szukamy osób, które chcą dalej się uczyć. Najważniejsze jest zaangażowanie emocjonalne. Chodzi nam o osoby, które mają pasję. Zagrają z najlepszymi" - zapewnia Urbaniak. Jak dodał "podczas warsztatów będzie można śpiewać i grać na dowolnie wybranym instrumencie. Zapraszamy chętnych, nie ma ograniczenia liczby miejsc".
W tym roku gośćmi Urbanator Days będą m.in. Troy Miller - perkusista, kompozytor, aranżer, pianista. Xantone Blacq - wokalista i multiinstrumentalista, grał z Nigelem Kennedym i Amy Winehouse. Perkusista Frank Parker, basista Otto Williams, gitarzyści Femi Temowo i Helmut Kegerer oraz Marcin Pospieszalski i wirtuoz organów Hammonda Wojciech Karolak.
Dwudniowe bezpłatne warsztaty odbędą się w "Och-Teatr" 6 i 7 października. Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję poznać takie style muzyczne jak: soul, blues, nowoorleański jazz, fusion, rap czy hip-hop. Będą też mogli "przećwiczyć" wykonanie różnych utworów w wybranym stylu.
Założeniem Urbanator Days jest natychmiastowe wcielenie teorii w praktykę podczas jam session. Adepci warsztatów będą mogli zagrać z zaproszonymi gwiazdami.
Michał Urbaniak, jazzowy skrzypek,kompozytor i aranżer zyskał światowy rozgłos po nagraniu płyty "Tutu" z Milesem Davisem. Magazyn "Down Beat" w 1992 roku w plebiscycie na najwybitniejszych muzyków jazzowych zamieścił jego nazwisko na pierwszym miejscu w aż pięciu kategoriach. 29 września 2011 roku ukazała się biografia Michała Urbaniaka "Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego" autorstwa Andrzeja Makowieckiego.
Skomentuj artykuł