Aż 394 milionów dzieci nie potrafi czytać. "Świat traci swój potencjał"

Aż 394 milionów dzieci nie potrafi czytać. "Świat traci swój potencjał"
400 mln dzieci na świecie nie umie pisać ani czytać (fot. Tiago Lopes Fernandez / depositphotos.com)
1 miesiąc temu
savethechildren/tkb

"Lost Potential Tracker" - nowoczesne narzędzie analityczne śledzące skalę kryzysu edukacyjnego na całym świecie podsumowało, że ponad 394 milionów dzieci na całym świecie nie otrzymało podstaw nauki czytania i pisania w wieku 10 lat, wieku kluczowym w życiu dziecka jeśli chodzi o podstawy nauki dającej szansę na normalną komunikację ze światem - informuje portal savethechildren.com

Narzędzie zostało stworzone przez ONE Campaign, Global Partnership for Education (GPE) i Save the Children, które realizują założenia podjęte podczas zebrania światowych przywódców w 2015 roku. Po raz pierwszy na świecie opinia publiczna może na bierząco śledzić rosnącą liczbę dzieci, które nie są w stanie przeczytać i zrozumieć prostego zdania do 10 roku życia, określa także liczbę dzieci tracących swój przyszły potencjał każdego roku, miesiąca, tygodnia, dnia, godziny.

System informuje również o realnych możliwościach pomocy, jaką może podjąć każdy z nas. Najbardziej zatrważa informacja o tym, że "bez zobowiązania do skutecznego finansowania edukacji dla wszystkich świat nie tylko nie spełni swoich obietnic edukacyjnych do 2030 r., ale także zaryzykuje przegraną z kolejnym pokoleniem lekarzy, nauczycieli i liderów".

Licznik dzieci, które utraciły szansę na naukę. https://lostpotential.one.orgLicznik dzieci, które utraciły szansę na naukę. https://lostpotential.one.org

Dyrektor generalny ONE Campaign przekazał w swoim wystąpieniu, że: "Te dane pokazują szokującą porażkę światowych przywódców w ochronie i priorytetowym traktowaniu edukacji dzieci. Stawka jest zbyt duża, abyśmy mogli kontynuować dotychczasowe podejście do tej sprawy. Kiedy dzieci mogą przejść od nauki czytania do czytania, aby w końcu rozpocząć naukę w wieku 10 lat, daje im się podstawowe narzędzie pozwalające uczyć im się przez całe swoje życie, które w przyszłości może pomóc im w osiągnięciu sukcesu.Musimy przyspieszyć zmiany. Od tego zależy ich przyszłość. Nasz świat od tego zależy".

Całość artykułu mogą przeczytać Państwo tutaj.

Źródło: savethechildren/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Aż 394 milionów dzieci nie potrafi czytać. "Świat traci swój potencjał"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.