Niebezpieczna gra zachęca dzieci do popełniania samobójstw

Niebezpieczna gra zachęca dzieci do popełniania samobójstw
(fot. shutterstock.com)
wp.pl / wyborcza.pl / pk

Uważaj, jeśli twoje dziecko zaczyna się dziwnie zachowywać. W sieci pojawiła się gra, przez którą odebrało sobie życie już ponad 130 dzieci.

Kontrowersyjna gra nosi nazwę "Niebieski wieloryb". Jak podaje portal Wirtualna Polska, polega ona na współpracy z anonimową osobą, która wyznacza dziecku 50 zadań, dając mu 50 dni na ich wykonanie. Dziecko wciągnięte w tę "zabawę" jest nieustannie manipulowane i często nie potrafi jej przerwać. Zadania, które musi wykonywać zmanipulowany gracz mają go wprowadzić w depresyjny nastrój. Gra kończy się popełnieniem samobójstwa.

Internetowa "zabawa" rozprzestrzeniła się w Rosji, a do walki z niebezpiecznym zjawiskiem samobójstw wśród dzieci Rosjanie zaangażowali specjalne cyberwojsko.

"Niebieski wieloryb" to jedna z tzw. grup śmierci - internetowych społeczności które nakłaniają dzieci do popełniania samobójstw. Według portalu wyborcza.pl "takich grup są w Rosji setki, jeśli nie tysiące". Choć jest to zjawisko znane już od kilku lat, właśnie teraz zagrożone są również polskie dzieci.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niebezpieczna gra zachęca dzieci do popełniania samobójstw
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.