Nowy film z Jimem Caviezelem, pamiętnym odtwórcą Jezusa w "Pasji"

Nowy film z Jimem Caviezelem, pamiętnym odtwórcą Jezusa w "Pasji"
fot. materiały dystrybutora / "Infidel"
2 tygodnie temu

Film był kręcony w Jordanii i nosi nazwę "Infidel" czyli "niewierny".

Na ekrany kin amerykańskich wchodzi 18 września nowy film, w którym w roli głównej występuje pamiętny odtwórca Jezusa w „Pasji” Mela Gibsona – Jim Caviezel. W nowej produkcji „Infidel” (Niewierny) w reżyserii Cyrusa Nowrasteha aktor, znany także z roli Łukasza Ewangelisty w filmie o św. Pawle z Tarsu, wcielił się w dziennikarza więzionego w Iranie.

To drugie spotkanie reżysera i aktora odtwarzającego główną rolę. Wcześniej Nowrasteh i Caviezel współpracowali przy nagradzanym filmie „Ukamienowanie Sorayi M” z 2008 r. W tamtym także Caviezel zagrał dziennikarza, który musi stawić czoła bezprawiu i przemocy na Bliskim Wschodzie.

„Infidel” został nakręcony w Jordanii w 2018 roku w ścisłej tajemnicy, przy zachowaniu dużych środków bezpieczeństwa. Rząd irański, gdy dowiedział się o planowanym przedsięwzięciu filmowym, wydał oświadczenie, krytykujące zaangażowanie Jordanii w ten projekt filmowy.

To historia amerykańskiego dziennikarza Douga Rawlinsa, który zostaje porwany przez irańskie służby bezpieczeństwa w Kairze. Staje przed irańskim sądem pod sfingowanym zarzutem szpiegostwa. Jego żona (w tej roli Claudia Karvan), urzędniczka Departamentu Stanu, próbuje bezskutecznie zaangażować amerykański rząd do pomocy mężowi. Ostatecznie sama udaje się na Bliski Wschód.

Oparta na scenariuszu Cyrusa Nowrasteha opowieść jest inspirowana prawdziwymi historiami Amerykanów porwanych, aresztowanych i przetrzymywanych w Iranie. Film prezentuje też przedstawicielki chrześcijańskiego podziemia w Iranie, które współpracują z muzułmańską opozycją w walce o prawa człowieka.

Caviezel ukończył też zdjęcia do innego filmu ze swoim udziałem. „Sound of Freedom” w reżyserii Alejandro Monteverde opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię Tim Ballarda, który porzuca pracę agenta Departamentu Bezpieczeństwa i tworzy organizację Operation Underground Railroad (OUR) ratującą dzieci przed ludzkim handlem i wykorzystywaniem w przemyśle pornograficznym.

Jim Caviezel urodził się w 1968 r. w Mount Vernon w stanie Waszyngton. W wywiadach w poruszający sposób mówi o wierze i o tym, co znaczy być chrześcijaninem w dzisiejszych czasach, a także opowiada o swoim nawróceniu. Artysta znany jest z tego, że razem z żoną adoptował dwoje niepełnosprawnych dzieci oraz ze swego zaangażowania na rzecz obrony życia nienarodzonych i stanowczo wyrażanego sprzeciwu wobec aborcji. Nazwał ją „największą skazą zachodniej cywilizacji”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko
23,94 zł
39,90 zł

Zatrzymaj się, jedz i błogosław!

Garść czasu, szczypta życzliwości, dużo, dużo miłości i jeden stół – oto przepis na najpiękniejsze spotkania z rodziną, przyjaciółmi i z Bogiem. Sposób na wspaniałe świętowanie i odnowienie bliskiej relacji...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowy film z Jimem Caviezelem, pamiętnym odtwórcą Jezusa w "Pasji"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Nowy film z Jimem Caviezelem, pamiętnym odtwórcą Jezusa w "Pasji"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.