Nowy komiks o Tytusie bestsellerem

Nowy komiks o Tytusie bestsellerem
Tytus, Romek i A'Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani
wab

Nowy komiks o przygodach Tytusa bije rekordy popularności na odbywających się właśnie Warszawskich Targach Książki. Rozeszło się już poł tysiąca komiksów, co oznacza, że w ciągu kilku zaledwie dni rysownik sprzedał połowę nakładu. Komiks właśnie trafia do księgarń.

Jak się okazuje, równie popularny był poprzedni komiks autorstwa Papcia Chmiela ("Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944"), który rozszedł się w nakładzie około 10 tys. egzemplarzy. Równie dobrze sprzedają się wznowienia starych odcinków serii, co czyni Chmielewskiego najpoczytniejszym polskim autorem komiksów (każdy z pierwszych 15 tomów osiągnął nakład 20 – 30 tys. sztuk).

Nowy komiks, który właśnie (20 maja) trafia do księgarń, zawiera 36 całkowicie premierowych plansz, w których trójka naszych ulubionych bohaterów uczestniczy w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Tym razem Tytus, Romek i A’Tomek walczą z czerwonoarmistami pod Ossowem, gdzie rozegrała się jedna z największych potyczek wojny 1920 r. Tytus wraz z przyjaciółmi zgłasza się na ochotnika do wojska i obrony stolicy. Chłopcy trafiają do niewoli, z której wyswobadzają ich ułani, a Tytus zostaje uznany za przedstawiciela ludu pracującego i wcielony do Armii Czerwonej. w finale otrzymuje order od marszałka Józefa Piłsudskiego (po tym, jak przyczynia się do zwycięstwa nad Sowietami).

To nie ostatni tom przygód bohateró. Wiadomo już, o czym będzie kolejny tom przygód najsłynniejszego szympansa. Tytus i koledzy będą się bić z Krzyżakami pod Grunwaldem. W ten sposób Henryk Chmielewski chce uczcić obchody sześćsetlecia bitwy, która była jednym z największych triumfów polskiego oręża.

Opowieści o Tytusie, Romku i A’Tomku to najpopularniejszy polski komiks w historii. Pierwszy tom ukazał się w 1957 roku. Do dziś sprzedało się 10 milionów egzemplarzy, a postaci z komiksu zna praktycznie każdy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowy komiks o Tytusie bestsellerem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.