Nowy utwór Mate.O. Posłuchaj efektu współpracy polskich i izraelskich muzyków

Nowy utwór Mate.O. Posłuchaj efektu współpracy polskich i izraelskich muzyków
Fot. Mate.O Official / YouTube
Mate.O Official / YouTube

"To nagranie powstawało w ciągu całego ostatniego roku. Jego najbardziej intensywny moment przypadł na okres Paschy i Wielkiego Tygodnia, podczas gdy w Polsce i Izraelu zostaliśmy objęci kwarantanną spowodowaną epidemią koronawirusa" - napisali twórcy.

"Muzyczna kolaboracja polskich i izraelskich muzyków na chwałę Wiekuistego. Tekst piosenki został zainspirowany treścią Psalmu 27. Muzyka powstała z inspiracji wiejskiej melodii zasłyszanej od pewnego nieżyjącego już podkarpackiego skrzypka. Owa melodia "polki żydówki" pochodziła z czasów, kiedy polska muzyka mieszała się po sąsiedzku wraz z muzyką żydowską wzajemnie na siebie oddziaływając. Jej przekazywanie odbywało się bezpośrednio przez wędrownych muzykantów grających na wiejskich zabawach, weselach i na małomiasteczkowych targowiskach. Jako artyści staramy się czerpać ze strumienia tradycji i tworzyć nową przestrzeń sprzyjającą spotkaniu i modlitwie. To nagranie powstawało w ciągu całego ostatniego roku. Jego najbardziej intensywny moment przypadł na okres Paschy i Wielkiego Tygodnia, podczas gdy w Polsce i Izraelu zostaliśmy objęci kwarantanną spowodowaną epidemią koronawirusa. Choć nie mogliśmy się spotkać fizycznie, uznaliśmy, że to najlepszy moment, aby dokończyć nasze wspólne dzieła i wyśpiewać te ważne słowa Bogu na chwałę i na pożytek ludziom. Szalom"

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Po Maryi, będącej czystym odblaskiem światła Chrystusa, Chrystusową prawdę przekazują nam apostołowie słowem i własnym świadectwem. Ich misja nie jest jednak odosobniona, ale wpisana w tajemnicę komunii obejmującej cały Lud Boży i urzeczywistniającej się stopniowo,...

Skomentuj artykuł

Nowy utwór Mate.O. Posłuchaj efektu współpracy polskich i izraelskich muzyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.