Obejrzyj niezwykłe zdjęcie Tatr wykonane w… Rumunii. Pierwsza w historii taka obserwacja

Obejrzyj niezwykłe zdjęcie Tatr wykonane w… Rumunii. Pierwsza w historii taka obserwacja
Zdjęcie Tatr wykonane w Rumunii (fot. depositphotos.com / Facebook.com)
dalekieobserwacje.eu / tk

Portal dalekieobserwacje.eu udostępnił wyjątkowe zdjęcie Tatr, które zostało wykonane w Rumunii. To prawdopodobnie pierwsza w historii udokumentowana obserwacja tego typu.

Zdjęcia Tatr widzianych z Rumunii zostały opublikowane w jednym z komentarzy na portalu dalekieobserwacje.eu. Nieznany autor fotografii uwiecznił na zdjęciach aż cztery kraje: Rumunię, Ukrainę, Węgry i Słowację.

„Musieliśmy dopasować miejsce obserwacji do zdjęcia wśród hipotetycznych rumuńskich miejscówek i tak po analizie wybór padł na szczyt Pietroasa w Górach Ignis w Paśmie Wihorlacko- Gutyjskim” – czytamy na stronie dalekieobserwacje.eu.

Odległość z miejsca wykonania fotografii do widocznych Tatr sięga niemal 300 kilometrów. Na zdjęciu widoczne są takie szczyty jak: Staroleśna, Sławkowski Szczyt, Łomnica, Jaworowy szczyt czy najwyższy szczyt Tatr oraz całych Karpat - Gerlach.

DEON.PL POLECA

Poniższa mapa przedstawia odległość w linii prostej ze szczytu Pietroasa w Rumunii do Tatr słowackich. Najdalszy widoczny szczyt (Kończysta) znajduje się w odległości 293,5 kilometrów.

Źródło: dalekieobserwacje.eu / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Obejrzyj niezwykłe zdjęcie Tatr wykonane w… Rumunii. Pierwsza w historii taka obserwacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.