Opałka w obiektywie Czaplińskiego

Opałka w obiektywie Czaplińskiego
Roman Opałka na fotografii wykonanej przez Czesława Czaplińskiego, (fot. materiały prasowe/culture.pl)
culture.pl / ns

Wystawę sześciu wielkoformatowych zdjęć przedstawiających wybitnego malarza, zmarłego 6 sierpnia w Rzymie, można oglądać w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie.

"Z twórczością Romana Opałki zetknąłem się na początku lat osiemdziesiątych w prestiżowej John Weber Gallery w Nowym Jorku. Opałka i otaczający go świat przedmiotów i ludzi był niezwykle oszczędny, a przez to bardzo bogaty. Fotografowałem Opałkę mieszkając u niego w Bazerac we Francji i podróżując z nim i Andrzejem Walczakiem do Wenecji i Nowego Jorku. W naszych relacjach osiągnąłem sytuację, w której Roman przestał zwracać uwagę na mój aparat i pozować, włączając się czynnie we wspólny wybór zdjęć" - mówi autor fotografii, Czesław Czapliński.

Portrety Romana Opałki to rodzaj aneksu do trwającej (do 15 grudnia 2011) w Muzeum Łazienki Królewskie wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego, zatytułowanej "Artyści Europie". Ekspozycję tworzą wielkoformatowe wizerunki wybitnych i cenionych w świecie artystów polskich lub w Polsce urodzonych. Wśród sportretowanych jest także Opałka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Opałka w obiektywie Czaplińskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.