Pokaz mody "Solaris. Prawda. Złudzenie."

Pokaz mody "Solaris. Prawda. Złudzenie."
Na zdjęciu: Marzena Pokrzywińska- modelka, (fot. Mariusz Jabłoński/culture.pl)
culture.pl

Multimedialna instalacja modowa, która ma być prezentowana w renomowanej przestrzeni Fundación Adolfo Domínguez w samym sercu Madrytu jest autorskim projektem Pauliny Połoz.

Kolekcję ubiorów zainspirowanych dziełem Stanisława Lema "Solaris", prezentowaną w oryginalny sposób, w zamkniętych obiektach z pleksi, dopełniać będzie specjalnie na ten cel skomponowana muzyka oraz niekonwencjonalne projekcje wideo. Projekt poprzez zastosowanie różnorodnych środków wyrazu, ma na celu przybliżenie twórczości Stanisława Lema, ukazanie problematyki podjętej w jego dziele "Solaris", integrację różnych dziedzin sztuki, a także zapoznanie z twórczością uzdolnionych polskich artystów młodego pokolenia.

Kolekcja Solaris łączy w sobie futurystyczny charakter z postpunkowym pazurem. Autorka stworzyła modele dla kobiet i mężczyzn. Dzięki bogatej propozycji zastosowanych fasonów i tkanin kolekcja nadaje się do całorocznego noszenia. Projektantka sięgnęła do klasyki po formy ramoneski i prochowca. Odzienia wierzchnie- męskie i damskie to wariacje na ich temat.

Artystka łączy ze sobą ich konstrukcje tworząc autorskie formy oraz sporo eksperymentuje z tkaninami zastosowanymi w modelach płaszczy i kurtek. Futurystyczny charakter kolekcji podkreślają użyte gumowe tkaniny techniczne- matowe, błyszczące oraz transparentne oraz geometryczne cięcia tworzące na ciele ażury. Zastosowane moduły "ochraniaczy" przynoszą skojarzenia ze skafandrami kosmicznymi.

Gumowe płaszcze i kurtki zostały wzbogacone o wysokiej jakości ręcznie barwione podszewki oraz system wywietrzników pozwalający oddychać skórze. Dzięki temu świetnie sprawdzą się jako oryginalne i eleganckie przeciwdeszczowe katany. Awangardowe ażurowe bluzy i spodnie są natomiast wykonane z przyjemnych bawełnianych dzianin. Wojowniczy, punkowy charakter nadają strojom nabite ćwieki i kolce oraz zastosowanie dużej ilości zamków błyskawicznych.

Dwie główne cechy tej kolekcji to eklektyzm oraz gra kontrastami. Projektantka klasykę przełamuje awangardą, punkową ostrą stylistykę zestawia z dzianinowymi sportowymi elementami oraz z subtelną kolorystyką nude, funkcjonalności przeciwstawia unikatowość. Jednocześnie dba o spójność kolekcji oraz możliwość dowolnego zestawiania modeli w jej obrębie.

Każda z sylwetek jest wielowarstwowa, składają się na nią płaszcze, kurtki, spodnie, bluzy, tuniki, kombinezony oraz sportowa bielizna. Projektantka bawi się ażurami oraz transparentnością tkanin tworząc wielowarstwowe kompozycje. Wykorzystuje także naturalny kolor ciała modeli jako plamy barwne w miejscach ażurów. Nawiązuje tym samym do zastosowanej w kolekcji kolorystyki nude.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pokaz mody "Solaris. Prawda. Złudzenie."
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.