Postaci z bajek pomogą spełniać marzenia chorych dzieci

Postaci z bajek pomogą spełniać marzenia chorych dzieci
(fot. pixabay.com)
PAP / kw

Myszka Mickey, Minnie i pies Pluto pomogą fundacji "Mam marzenie" spełnić życzenia chorych dzieci. Postaci z bajek Disneya odwiedzą w piątek małych pacjentów w poznańskim Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera.

Wolontariusze fundacji powtarzają, że radość potrafi pomagać małym pacjentom w walce z chorobą, dlatego sprawiają, by na ich twarzach pojawiał się uśmiech.

"Jesteśmy po to, by choć na moment dzieci mogły zapomnieć o chorobie, uwierzyć w to, że marzenia się spełniają, i że któregoś dnia spełni się to największe - to o byciu zdrowym" - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej prezes fundacji "Mam Marzenie" Karolina Adamska.

W piątek małych pacjentów poznańskiego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera odwiedzą postaci z bajek Disneya.

DEON.PL POLECA

"Prostu z Disneylandu przyjedzie do nas myszka Mickey, Minnie i pies Pluto. W piątek spotkają się dziećmi, które są na polu bitwy i dzielnie walczą o swoje zdrowie. Wiemy, że nie wszystkie dzieci będą mogły opuścić izolatkę, dlatego postaci z bajek przejdą się też korytarzem, żeby chociaż pacjentów pozdrowić i dać im trochę uśmiechu" - powiedziała Adamska.

Fundacja "Mam Marzenie" spełnia pragnienia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Zwieńczeniem całorocznych działań wolontariuszy jest Wielka Gala Charytatywna fundacji, która w tym roku zostanie zorganizowana po raz 12. Wydarzenie odbędzie się w sobotę w sobotę w Poznaniu w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Jak podkreśliła Adamska, w tym roku gala będzie poświęcona "marzeniom o byciu księżniczką, marzeniom o pobycie w Disneylandzie, marzeniom o spotkaniach z postaciami z filmów. Jednym słowem - marzeniom bajkowym".

"Podczas gali zostaną spełnione trzy marzenia; pierwsze z nich to marzenie o zaśpiewaniu na scenie. Przyjedzie do nas dziewczynka z Katowic, która zaśpiewa razem z Kasią Wilk utwór +Do kiedy jestem+. Drugim marzeniem jest życzenie dziewczynki, która chce zostać obsypana gadżetami z jej ulubionego filmu +Kraina Lodu+ - i to też się stanie. Trzecie marzenie, które zostanie spełnione, na razie musi pozostać tajemnicą" - powiedziała Adamska.

Charytatywną galę poprowadzą aktorka Małgorzata Kożuchowska i dziennikarz Tomasz Wolny. Na scenie wystąpią: Michał Szpak, Paulina Przybysz oraz Kasia Wilk. Artyści wykonają utwory z filmów Disneya, w tym m.in. z bajki "Kraina Lodu", "Toy Story" czy "Król Lew". Akompaniament zapewni poznańska orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra.

Adamska zaznaczyła, że w "poczekalni" fundacji nadal jest ok. 400 marzeń do spełnienia. "Dzieci pragną różnych rzeczy; tego, że chciałyby gdzieś pojechać, że chciałyby coś dostać, chciałyby się z kim spotkać albo stać się +kimś+ choć na jeden dzień" - powiedziała. Od początku działalności fundacja spełniła łącznie ponad 6,8 tys. marzeń chorych dzieci.

Fundacja "Mam Marzenie" powstała w 2003 roku. Obecnie ma 16 oddziałów w całej Polsce, m.in. w Bydgoszczy, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Postaci z bajek pomogą spełniać marzenia chorych dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.