Powstała ukraińska wersja "Bella ciao". Utwór opowiada o zwycięstwie Ukrainy nad Rosją

Powstała ukraińska wersja "Bella ciao". Utwór opowiada o zwycięstwie Ukrainy nad Rosją
fot. Христина Соловій / Facebook
tvn24 / Facebook / YouTube / pk

"Bella ciao" to znana na całym świecie piosenka włoskich partyzantów, która została wykorzystana przez ukraińską artystkę Chrystynę Sołowij. Nowy utwór nosi tytuł "Ukraiński gniew".

Agresja Rosji na Ukrainę nie ustaje. Wciąż bombardowane są ukraińskie miasta, a wielu Ukraińców zostało zmuszonych do opuszczenia swojego kraju. W związku z atakiem rosyjskiej Armii na Ukrainę powstaje wiele inicjatyw, mających podnieść Ukraińców na duchu. Jedną z nich jest przeróbka znanej piosenki.

Nowa wersja "Bella ciao" została opublikowana m.in. na facebookwym profilu Chrystyny Słowij. Jak informuje portal tvn24, artystka śpiewa o tym, jak Ukraina odpiera atak Rosji.

"Nikt w nią nie wierzył, nikt wcześniej nie wiedział, jaka potrafi być furia ludzi Ukrainy" - śpiewa Chrystyna Sołowij, cytowana przez tvn24. "Nie okażemy im litości. Tym, którzy wkroczyli na nasze ziemie" - brzmią słowa piosenki.

Utwór został opublikowany na Facebooku 6 marca i ma już ponad 6 mln wyświetleń.

"Bella ciao" to piosenka śpiewana przez włoskich partyzantów antyfaszystowskich w latach 40. XX wieku. Ostatnio stała się jeszcze bardziej znana dzięki serialowi "Dom z papieru".

Źródło: tvn24 / Facebook / YouTube / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Powstała ukraińska wersja "Bella ciao". Utwór opowiada o zwycięstwie Ukrainy nad Rosją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.