Real Madryt wkracza do Polski

Real Madryt wkracza do Polski
(fot. EPA/ANGEL DIAZ)
PAP / pz

Fundacja piłkarskiego mistrza Hiszpanii Realu Madryt po raz pierwszy w Polsce zorganizuje obozy sportowe dla dzieci i młodzieży. Uczestnikom zaproponowane zostaną nie tylko zajęcia fizyczne, ale też kursy językowe, wycieczki i inne atrakcje.

"Kampy", jak nazywane są obozy organizowane przez fundację, odbędą się w te wakacje w Gdyni, Krakowie, Piszu na Mazurach i Tworzyjankach niedaleko Łodzi. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat.

Płatne obozy - dzienne (Gdynia, Kraków) i całodobowe (pozostałe miejscowości) - potrwają dziewięć dni. W tym czasie uczestnicy odbywać będą zajęcia sportowe z trenerami z doświadczeniem pracy w Real Madryt, a także uczyć się podstaw języka hiszpańskiego z lektorami Instytutu Cervantesa. Dzieci wezmą też udział w wycieczkach krajoznawczych oraz grach i zabawach integracyjnych.

"Nie jesteśmy nastawieni na zysk. Zależy nam na promowaniu piłki nożnej, koszykówki i innych dyscyplin, ale także na promowaniu poprzez sport wartości, takich jak tolerancja, duch drużyny, szacunek czy poczucie jedności. Natomiast wszystkie pieniądze, które zarobimy, zostaną w Polsce, w sieci szkół Realu Madryt, które zamierzamy otworzyć w różnych miastach" - podkreślił prezes fundacji Julio Gonzalez Ronco.

DEON.PL POLECA

Takie szkoły istnieją już w różnych miejscach na świecie, w tym w Azji i Afyce. W Polsce do tej pory fundacja Realu objęła patronatem jedno z łódzkich gimnazjów, które po godzinach lekcyjnych oferuje uczniom udział w treningach.

Celem szkół jest nie tylko sportowe kształcenie młodzieży, ale także zapewnienie najbiedniejszym dzieciom wsparcia materialnego i dostępu do edukacji. "Już ponad 30 tysięcy dzieci na świecie skorzystało z naszej pomocy" - zaznaczył Gonzalez Ronco.

Szkoły Realu Madryt są wspólnym projektem fundacji klubu oraz Fundacji Rozwoju Edukacji i Sportu. - Ludzie pytają mnie, czy te szkoły mają funkcjonować tak samo jak ta barcelońska, otwarta w Warszawie. Podkreślam, że w naszym projekcie w ogóle nie chodzi o sport wyczynowy, czy o wyławianie talentów. Naszym celem jest promowanie sportu oraz zapewnienie materialnego wsparcia i lepszego dostępu do oświaty pochodzącym z ubogich rodzin dzieciom, które nie wiedzą jak spędzać wolny czas i mają ograniczony dostęp do edukacji - powiedział prezes FREiS Krzysztof Kaźmierczak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Real Madryt wkracza do Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.