Rejs szlakiem Titanica prześladuje pech

Rejs szlakiem Titanica prześladuje pech
(fot. EPA/CHris Ison)
PAP / drr

Rejs luksusowego statku wycieczkowego Balmoral historycznym szlakiem Titanica sprzed stu lat prześladuje pech. We wtorek statek zmuszony był zawrócić do Irlandii z powodu choroby jednego z pasażerów.

Według BBC kapitan statku Balmoral należącego do firmy Miles Morgan Travel postanowił zawrócić "na wszelki wypadek". We wtorek wieczorem śmigłowiec zabierze chorego ze statku i odstawi do szpitala. Sam statek do portu nie zawinie.

Balmoral wypłynął z Southampton w niedzielę i jeszcze tego dnia przypłynął do Cherbourga w Bretanii. Stamtąd skierował się do irlandzkiego Cobh (dawniej znanego jako Queenstown) - ostatniego portu Titanica przed wypłynięciem na Atlantyk.

Jednak z powodu porywistego wiatru statek dotarł do Cobh z opóźnieniem, co wymusiło na organizatorach skrócenie pobytu. Miejski festyn musiano opóźnić o kilka godzin, a program pobytu w mieście został zmodyfikowany.

W Cobh-Queenstown na pokład Titanica przed stu laty wsiadło 123 pasażerów, w większości Irlandczyków emigrujących do USA. Tylko 44 spośród nich przeżyło katastrofę.

Na pokładzie statku Balmoral znajduje się 1309 pasażerów (tyle samo, co na Titanicu), z czego 50 ma związki rodzinne z ofiarami katastrofy, która wydarzyła się przed stu laty. Koszt 12-dniowego wojażu wynosi 5995 funtów szterlingów.

Wielu pasażerów wybrało się w rejs w historycznych strojach z przełomu XIX i XX wieku. W miejscu katastrofy dokładnie w jej setną rocznicę odprawione zostanie nabożeństwo ku czci ofiar.

Następnym etapem rejsu będzie Halifax w kanadyjskim stanie Nowa Szkocja, gdzie pochowano niektórych rozbitków z Titanica wyłowionych przez parowiec Carpathia. Z Kanady statek obierze kurs na Nowy Jork.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rejs szlakiem Titanica prześladuje pech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.