Ruiny „nawiedzonej” szkockiej wioski do kupienia za 700 tys. zł

Ruiny „nawiedzonej” szkockiej wioski do kupienia za 700 tys. zł
Fot. Shaiith/depositphotos.com
ladbible.com/dm

Pozostałości rzekomo nawiedzonej szkockiej wioski, zostały wystawione na sprzedaż za 172 tys. dolarów. To wyjątkowo urokliwe miejsce. Przyszli właściciele mogą pływać po jeziorze, łowić ryby, piknikować i biwakować. Jest tylko jeden problem. Wioskę po dzień dzisiejszy podobno odwiedza jego ostania właścicielka - pani Lawers.

 Ruiny Starej Wioski Lawers znajdują się na brzegu jeziora Loch Tay w środkowej Szkocji i rozciągają się na trzy akry ziemi – w tym prywatną plażę, na wpół pradawny rodzimy las. Cena za jaką można nabyć posiadłość to 125 000 funtów (172 859 dolarów). 

Położona nad brzegiem Loch Tay w Perthshire, Stara Wioska Lawers obejmuje starożytne ruiny Kościoła Old Lawers, zbudowanego w 1669 roku, House of Lawers, który był domem dziedzica i pełnił funkcję miejscowego młyna.  

Ostatnim mieszkańcem domu Lawersów, który znajduje się na terenie ruin, była pani Lawers. Kobieta żyła w XVII wieku. Jak podają miejscowi kobieta podobno nawiedza wioskę do dnia dzisiejszego. Kobieta została zapamiętana ze względu na jej różne proroctwa, z których, podobno wiele zostało spełnionych. Lawers miała przewidzieć powstanie kolei.

DEON.PL POLECA

Mimo krążącej legendy o tym, że jest ono nawiedzane przez byłą właścicielkę, Jon Lambert, który pracuje przy pośrednictwie sprzedaży obiektu zaznacza, że miejsce, gdzie położona jest szkocka wioska jest jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju. Właściciele mogą pływać po jeziorze, łowić ryby, piknikować i biwakować.

ladbible.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Ruiny „nawiedzonej” szkockiej wioski do kupienia za 700 tys. zł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.