Rusza festiwal Poznań Baroque 2012

Rusza festiwal Poznań Baroque 2012
PAP / pz

Wybitni wykonawcy muzyki dawnej z całej Europy wezmą udział w rozpoczynającym się w poniedziałek festiwalu Poznań Baroque 2012. Jego kulminacją będzie prezentacja oper "The Fairy Queen" Henry'ego Purcella i "Pigmalion " Jeana-Philippe'a Rameau w wykonaniu Barokowej Orkiestry Unii Europejskiej.

Wśród wykonawców, którzy pojawią się w Poznaniu znajdą się: zespół Gli Incogniti, włosko-irlandzki duet Arparla, duńskie trio Gaman, oraz Barokowa Orkiestra Unii Europejskiej.

- Dwiema istotnymi postaciami festiwalu będą Amandine Beyer, która uchodzi za najlepszą skrzypaczkę barokową na świecie, oraz Davide Monti - włoski skrzypek, który rozwija w bardzo ortodoksyjny sposób dwie kluczowe dla muzyki skrzypcowej XVII i XVIII wieku sprawy: ornamentację i improwizację - powiedział Zych.

- Chciałem nawiązać do tradycji wiolinistycznych Poznania, tego że mamy tutaj Konkurs Wieniawskiego, dobrą szkołę skrzypcową, dobrych nauczycieli i studentów. Moim zamiarem jest więc pokazanie, co ciekawego dzieje się w skrzypcowej wiolinistyce barokowej - powiedział dyrektor artystyczny wydarzenia Cezary Zych.

DEON.PL POLECA

Projekt nawiązuje do festiwalu Poznań Baroque, który zorganizowany został w listopadzie 2011, w ramach projektów specjalnych Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Zamierzeniem organizatorów Poznań Baroque jest stworzenie z niego w trakcie kolejnych edycji największego w Polsce festiwalu muzyki dawnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rusza festiwal Poznań Baroque 2012
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.