Spektakl "Pracownia Ludica nr 2"

Spektakl "Pracownia Ludica nr 2"
"Pracownia Ludica nr 2", (fot. Ezequiel Barredo/Agata Życzkowska/culture.pl)
culture.pl

To międzynarodowy spektakl teatralny oparty na poszukiwaniach wspomnień z dzieciństwa związanych z zabawą: wierszyków, piosenek i kołysanek, wyliczanek i popularnych gier podwórkowych.

Solange Bonfil w pracy z aktorami bierze bowiem na warsztat bardzo proste dziecięce gry: berek, ciepło/zimno czy "raz, dwa, trzy - baba jaga patrzy". Dziecięce dźwięki - wiersze, piosenki, gry - w ustach dorosłych otwierają nam drzwi do teatru, który jest błyskotliwy, dowcipny i groteskowy.

Wymiana doświadczeń zabawowych z dzieciństwa między aktorami i reżyserem w grupie jest w tej sytuacji pozbawiona barier językowych i fizycznych, ponieważ każdy z nas bez względu na kulturę, religię czy język, ma wspólne miejsce w przeszłości jako dziecko, które się bawi i wierzy w tę zabawę. To pozwala nam bawić się i otwiera drogę do niezbadanego świata ekspresji gestu i ciała aktora, który idzie własnym śladem ze swojego dzieciństwa.

W projekcie biorą udział polscy aktorzy oraz aktorzy z hiszpańskiej grupy teatralnej Enczima Teatro działającego przy ASOCIACIÓN POLINESHKIA.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spektakl "Pracownia Ludica nr 2"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.