Festiwal Szekspirowski w Trójmieście

Festiwal Szekspirowski w Trójmieście
"Miranda", reż. Oskaras Korsunovas, (fot. Dmitrij Matvejevas, zdjęcie od organizatora/culture.pl)
culture.pl

Festiwal Szekspirowski to trójmiejska międzynarodowa impreza teatralna łącząca prezentacje spektakli z całego świata z działaniami artystycznymi, warsztatami, spotkaniami z twórcami.

Festiwal Szekspirowski to 10 dni intensywnych wrażeń teatralnych, podczas których spotykają się artyści, reżyserzy, animatorzy, krytycy. Jest platformą wymiany myśli ludzi kultury z różnych stron świata.

Gdański Festiwal Szekspirowski jest jednym z ważniejszych festiwali teatralnych w Europie. Od lat rozwija współpracę z organizacjami kulturalnymi z całego świata, współtworząc międzynarodowe projekty i koordynując Europejską Sieć Festiwali Szekspirowskich, w której skład wchodzą Festiwale Szekspirowskie z Polski, Rumunii, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czech i Armenii.

Wydarzeniem będzie nowa inscenizacja szekspirowska cieszącego się międzynarodowym uznaniem litewskiego twórcy Oskarasa Korsunovasa - "Miranda" na podstawie "Burzy" Szekspira, w której reżyser dostrzega niekończącą się, absurdalną walkę o władzę.

DEON.PL POLECA

Po dwuletniej przerwie na festiwalowych scenach zagoszczą świetne spektakle rosyjskie: "Król Lear" oraz "Hamlet" w reżyserii głośnego twórcy Nikołaja Kolady - laureata Międzynarodowej Nagrody im. Stanisławskiego, reżysera, dramatopisarza, aktora - założyciela własnego teatru w Jekaterynburgu. W jednym ze spektakli Kolada sam wcieli się w rolę barbarzyńskiego króla Leara, pokazując trudną drogę jaką przechodzi władca: od nędzy i cierpienia aż do odzyskania człowieczeństwa.

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy na alternatywny nurt festiwalu - Szekspiroff, w ramach którego będzie można zobaczyć spektakle przygotowane między innymi przez Maybe Theatre Company, W Gorącej Wodzie Kompani czy Fundacji Teatru BOTO.

Ideą Szekspiroffu jest ukazanie sztuki w jej różnorodności. Spektakle odbiegać będą od tradycyjnych form scenicznych. Wyjrzymy ze sztuką przez okna, odwiedzimy gdyński park Kolibki oraz zawitamy na kameralne sceny trójmiejskich teatrów, by zadziwić widzów nie tylko Szekspirem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Festiwal Szekspirowski w Trójmieście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.