Spoke'N'Word On Tour w Londynie

Spoke'N'Word On Tour w Londynie
Występom czołowych reprezentantów polskiej sceny "spoken word" towarzyszą występy lokalnych gwiazd poezji (źr. zdj. culture.pl)
culture.pl /ns

Festiwal poetów performerów Spoke'N'Word towarzyszy akcji "Wiersze w Metrze" popularyzującej współczesną poezję poprzez jej prezentację w metrze oraz przestrzeni miejskiej.

W londyńskiej edycji festiwalu wezmą udział: Bohdan Piasecki, Weronika Lewandowska, Grzegorz Bruszewski i Wojtek Cichoń.

Występom czołowych reprezentantów polskiej sceny spoken word towarzyszą występy lokalnych gwiazd poezji - tym razem będą to Hollie McNish, Keith Jarrett i Harry Baker - oraz regularny slam poetycki.

Częścią Spoke'N'Word on Tour są również warsztaty z performance poetry / slam poetry prowadzone na miejscu przez polskich poetów.

Podczas czwartej edycji "Wierszy w Metrze", warszawski festiwal Spoke'N'Word odbywa się nie tylko w stolicy Polski. Poza Warszawą i Londynem odwiedzi miasta biorące udział w projekcie: Paryż, Madryt, Kijów, Pekin oraz Tokio. W każdym z tych miast odbywa się lokalna wersja festiwalu Spoke'N'Word.

Głównym celem kampanii "Wiersze w Metrze" jest popularyzacja współczesnej poezji poprzez jej prezentację w metrze oraz przestrzeni miejskiej.

Podczas trzech pierwszych edycji w Warszawie w latach 2008-2010 prezentowana była współczesna poezja europejska. W roku 2011 w ramach programu Polskiej Prezydencji w UE współcześni polscy poeci i ich wiersze, po Warszawie i Londynie zawitają do Paryża, Madrytu, Kijowa, Pekinu, Tokio, Brukseli i Luksemburga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spoke'N'Word On Tour w Londynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.